0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,038 kez görüntülendi
MErhaba,

 

Matriks mobile IQ da , netdania grafıkleri kullanılıyor. ornek olarak SAHOL hissesinde, matriks IQ mobile IQ icindeki grafikle, NETDANIA yada TRADINGVIEW daki grafikler birbirini tutmuyor.

1- matriks mobile iq icindeki grafiklerde temettu duzeltilmesi yapılmıs haldemidir?

2-bu sorunun nedeni ne olabilir?
MatriksMobileIQ kategorisinde (30 puan) tarafından | 1,038 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba. Bir ekran görüntüsü ile farkın ne olduğunu tarif edebilir misiniz lütfen.

NOT: Matriks ve tradingwiev arasında, mesela 60 dklık grafiklerde bar sayısı farkı vardır. Biz sabah açılış seansını 10 barına katıyoruz. Orada ayrı bir bar olarak gösteriliyor. Bu tarz bir durum mudur, yoksa başka bir detay mı vardır.

Teşekkürler
(12,840 puan) tarafından
0 0

Merhabalar

Ustteki matriks icindeki goruntu, isaretledigim bolgeye dikkat edermisiniz. Alttaki ise NETDANIA,

netdania da temettuler duzeltilmemiş halde. matriksde de bu sekilde midir?

 

 

0 0
üst grafikteki işaretli yer alt grafikte yok ki. aynı yere baktığınızı sanıyorsunuz ama aynı yer değil tarihten de belli
0 0
Merhaba Hasan bey,

tam anlayamadım ne demek istediginiz. zaten soru üst grafikteki yerin olması gerektigi gibi(yani asagıdaki gibi) olmaması. tradingview dend e kontrol edebilirsiniz.

Aynı gunde seans kapanısından sonra alınmıs, gunluk periyodda ekran goruntusu.
0 0
Merhabalar. Bölünme, temettü, bedelli vb sebeplerle hisse fiyatında oluşan değişiklikler, ilgili oran dahilinde tüm geçmişe uygulanır. Teknik analiz açısından bu zorunlu bir durumdur. Web sitelerinden yayın yapan kuruluşlar, bu bölünmeleri vaktinde veya hiç uygulamıyor olabilir. Doğrusu uygulanmasıdır. Ve kullanıcılar esas olarak, web sitelerinde bölünmeye göre adapte olmuş durumu görememekten şikayet etmektedirler. Lütfen durumu bu gözle bir daha değerlendiriniz. Teşekkürler...
0 0
Ilhan bey merhaba yanıtınız ıcın cok tesekkur ederim, aydınlatıcı oldu. Peki bu grafiklerdeki sorunun nedeni nedir?? Buarada bir temettü bolunme vs bulunmuyor bildigim kadarıyla.
0 0

Merhaba. İlk okuduğumda, nednese öyle algılamıştım da, şimdi daha dikkatli baktım. İlk grafikteik bar sayısı ile 2. grafikteki bar sayısı arasında cok ciddi fark var. Buna dikkat ediniz lütfen. 

Resimdeki 2 grafiği inceleyiniz mesela. 2. si tradingwiev olarak koyduğunuza çok benziyor. Aslında aynı grafikler. Sadece içerdikleri bar sayıları farklı .

0 0
Cok tesekkurler Ilhan bey,

 

Bende su an farkettim, dogru ekran goruntusunu cep telefonundan yapistiramamisim. Yukarida hasan bey de uyarmis anlayamamisim.

Matriks mobile daki netdania da veriler temettu duzeltmesi yapilmis geldiginden, duzeltilmemis grafiklere gore farklilik olusuyor. neden bundan kaynakli imis. konuyu netlesti, tesekkurler.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,591 soru
7,598 cevap
4,441 yorum
10,451 kullanıcı