MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
168 kez görüntülendi
Merhaba,

Bugün deneme ortamında denediğim stratejimin 3 saat içinde çalışması ardından beklediğimden çok farklı bir sonuç aldım. Bu sabahtan geçerli bir backtest yaptığımda ise aslında beklediğim sonuçları aldım. Çalıştırdığımda -%9 zarardayken backtestte %10 kardaydım, aynı saatler içinde çalıştırdım ama emirlerin dakikaları farklıydı. Stratejim dakikalık veri ile çalışıyor o yüzden sıkça işleme giriyor, acaba bu yüzden sıkıntı olabilir mi ? Ben farklılığın demo kullanmamdan kaynaklı olabileceğini düşündüm. Deneme ortamında demonun çalışma prensibi nasıl tam olarak?

İyi çalışmalar,
Algoritmik Trading kategorisinde (52 puan) tarafından | 168 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba, demo kullanicisiysaniz kripto ve FX disindaki butun veriler gecikmeli olarak gelmekte. Bu sekilde stratejiyi canli calistirirsaniz, verileriniz geriden gelir fakat deneme ortaminda emriniz piyasaya direkt iletilir. Bu durumda strateji emri istemediginiz yerlerde tetiklemis olacaktir.

Backtest yaparken ise data zaten 15dk geriden basladigindan ve senkronize sekilde gittiginden bu sorunu yasamazsiniz.
(5,560 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,351 soru
2,225 cevap
1,936 yorum
1,610 kullanıcı