0 beğenilme 0 beğenilmeme
565 kez görüntülendi

böyle bir backtest optimizasyonu deniyorum. 

böyle bir güzel sonuç alıyorum.

gönderilen emir sayısı 31 adet. sıralı emir gönderiyorum.

 

her alış emrinde 200 adet, satış emrinde ise 50 adet olarak en iyi sonucu bana veriyor. fakat backtest yaptığımda alış ve satışı miktarını 200 adet yazıyorum.

bu sefer oran %50 oluyor. sistemdeki parametrelerde sadece satış miktarını değiştirdiğimde bu oran neden bu kadar fark ediyor?

Sistem 200 adet al emri ve 50 adet sat emri gönderiyorsa;  satış yapacağı 150 adet için istem ne yapıyor ya da ne gibi bir senaryo olacak? Ayrıca benim bakiyem yeterli değilse örneğin; 100 adet alacak kadar bakiye varsa sistem ne yapıyor?

Bu sistem ile reel sistem arasında fark var fakat; backtest optimizasyonundaki alış ve satış miktarının aynı oranda satılamama nedeni nedir?

vakit ayırdığınız için teşekkürler.

 

 

Algoritmik Trading kategorisinde (12 puan) tarafından | 565 kez görüntülendi
0 0
Bildiğim kadarıyla iq, puan testi yapmıyor, sonucu getiri olarak gösteriyor. Başlangıç bakiyenize göre değişimi yüzde olarak ifade ediyor.Bu nedenle işlem yaptığınız adet önemli.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba.

IQ yapısal olarak sistem tester'dan farklıdır.

back testte bir çok detay serbesttir. Alım satım sıralı seçilmez ise ve miktara da optimizasyon yaparsanız, tabii ki elde edeceğiniz sonuçlar çok başka yerlere gidebilir. Bu doğru bir optimizasyon tarzı değildir.

Reelde paranızın yetmediği yerde kalırsınız. Back testte bakiyenin tümünü kullan demediğiniz sürece böyle bir durum olmaz.

Lütfen, back testlerinizi yaparken, sistem tester gibi düşünmeyin.

Sadece ve sadece, emirlerin aynı miktar ile sıralı gönderimi / kalıcı sinyalde çalışma ve bakiyenin tümünü kullan ya da sıfır bakiye ile test yaparsanız, veri terminali benzeri bir sonuç elde edersiniz.

Alış miktarı ve satış miktarını farklılaştırarak elde edeceğiniz sonuçlar, ancak ve ancak biriktirme hedefi ile yola çıkıyorsanız, belki anlamlı olacak sonuçlardır.

İyi çalışmalar
(13,220 puan) tarafından
8,127 soru
8,096 cevap
4,599 yorum
14,916 kullanıcı