MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
179 kez görüntülendi
Merhabalar,

 

Stratejimin değişkenlerini çalışırken dosyaya yazdırıyorum ve daha sonrasında durdurup tekrar başlatmam gerektiğinde de bu dosyadan dataları çekerek açık pozisyonumu kapattıktan sonra stratejim çalışmaya devam ediyor. Sorunum şu ki:

Stratejim açık pozisyonu kapatmak için market order göndermekte ve pozisyonu kapatmakta ancak ben stratejimi tekrar çalıştırdığım için strateji bunu sanki ilk işlemmiş gibi algılıyor ve daha sonraki alış veya satış emirlerimin devamında kullandığım sentetik emirler(takeprofit gibi) pozisyonu kapatmak için iki katı emir gönderiyor.  Çünkü önceki çalışmadan kalmış açık pozisyonu kapatmak için gönderilen emri de yeni açılmış pozisyon olarak değerlendiriyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum?

 

Saygılarımla,
Algoritmik Trading kategorisinde (255 puan) tarafından | 179 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, mevcut kaynak ile durumu cozebileceginiz bir yontem yok.

Talebinize yonelik is aciyoruz. Sizin icin de uygunsa, algo icerisinde arka planda takibi yapilan pozisyonun manuel olarak degistirilebilecegi bir fonksiyon ekleyecegiz. Sonrasinda bahsettiginiz sorunda acik pozisyonu kapattiktan sonra takip edilen pozisyonu resetleyip, normal kullanima devam edebileceksiniz.

Bildiriminiz icin tesekkur ederiz,
(4,735 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.5,188 soru
5,216 cevap
3,380 yorum
3,923 kullanıcı