0 beğenilme 0 beğenilmeme
486 kez görüntülendi
merhaba,

 

bitmex borsasında emir verirken kaldıraç nasıl ayarlanıyor
Algoritmik Trading kategorisinde (111 puan) tarafından | 486 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Iyi aksamlar, algo kullaniyorsaniz, algo icerisinden asagidaki kod ile,

namespace Matriks.Lean.Algotrader
{
	public class Stepped_Bitmex : MatriksAlgo //BITMEX versiyonu
	{
    ...
		[SymbolParameter("XBT_USD_BMEX")]
		public string Symbol;
		[Parameter(3)]
		public int LEVERAGE;
    ...

public override void OnInit()
		{
			...
			SetLeverage(Symbol, LEVERAGE);
      ...

Kullanmiyorsaniz, islem yapmadan once bitmex web sitesi uzerinden islem yapacaginiz enstrumanin leverage'ini ayarladiktan sonra, IQ'dan emir gondererek kullanabilirsiniz.

Ornek strateji olarak kademeli_bitmex stratejisine bakabilirsiniz. Bu strateji icerisine yazdigim uyariyi burada tekrarlamak isterim:

KALDIRAC AYARI, DIKKATLI KULLANINIZ

BITMEX'te 25x'lik bir kaldirac kullanirsaniz sadece %3.38'lik bir dususte pozisyonunuz liquidation engine tarafindan kapatilacaktir. 25x kaldiracta paranizin tamami degil %87.81'i pozisyon icin %12.19'u ise bitmex sigorta fonu icin tutulmaktadir.  100x'te ise %0.49'luk bir dususte (uzun pozisyonlar icin) tasviye baslatilip pozisyonun %50.50'si bitmex sigorta fonu icin tutulmaktadir! 10x uzeri kaldirac cok riskli, 25x ve uzeri kaldirac ise tavsiye edilmemektedir.

***STRATEJILERI TEST/DENEME ORTAMINDA CALISTIRMADAN VE SIZIN ISTEDIGINIZ SEKILDE CALISTIGINA EMIN OLMADAN GERCEK ORTAMDA HIC BIR ZAMAN CALISTIRMAYINIZ***

(4,735 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
Bitmex Leverage Long-Short farklı leverage ekleme
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,795 soru
6,805 cevap
4,104 yorum
5,344 kullanıcı