0 beğenilme 0 beğenilmeme
746 kez görüntülendi
Bir iki gün önce server üzerinde matriksiq kullanımı ile alakalı soru sormuştum;

https://destek.matriksdata.com/?qa=2526/server-uzerinden-matriksiq-cal%C4%B1st%C4%B1rma-hakk

Yine bu konu ile alakalı olarak Windows Server 2012,2016 veya 2019 üzerinde matriksiq kullanabilir miyim? Program teknik dökümanında sadece windows 10 önerilmiş ancak bununla kısıtlı mı ? Ve ya performans düşüşü yaşar mıyım? Bu konu ile alakalı hiç feedback aldınız mı?

 

Teşekkürler
Algoritmik Trading kategorisinde (23 puan) tarafından | 746 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Güncel windows server işletim sistemi kullanmanızı öneririz. Matriks IQ uygulaması çalışırken güncel Net Framework kullanmaktadır. Eski işletim sistemlerinde güncel sürüm Net framework yüklenemediğinden IQ uygulaması yüklenememektedir veya bir şekilde yüklense bile doğru performans alınamamaktadır. Bu sebepler 2019 kurulumuna öncelik vermenizi isteriz. Daha önce sanal sunucu kullanan kullanıcılarımızda sorun olduğuna dair tespitlerimiz var, bu sebeple tavsiye etmiyoruz. Bunun dışında bir durum oluşacağını sanmıyorum.

İyi çalışmalar dilerim.
(1,748 puan) tarafından
0 0
Evet sanal sunucu ile alakalı problem olduğundan söz ettiler ancak bu ram ve işlemci kapasitesi ile alakalıymış. Bu yüzden dedicated server (tamamen fiziksel) planlamaktayım. Ama sanırım win2019 özelinde bir sorun ile karşılaşmadınız diye anlıyorum.
0 0
Evet doğrudur, kullanana kullanıcılarımız var fakat bu durumdan dolayı sorun yaşayan bir kullanıcı dönüşü almadık.
0 0
Ben bir ara windows server 2019 kullandım. İşletim sistemi ile ilgili bir sorun çıkmadı. Program sorunsuz çalıştı.

Ancak işlemci ve ram her ne kadar vds lerde fiziksel paylaştırılıyor dense de, sunucudaki i9 işlemci, evdeki i5 işlemciden daha düşük performansla çalışıyordu.O dönem sunucudaki 8 gb ram da yetersiz geldiğinden bırakmak zorunda kalmıştım.
0 0
merper, Şimdi ne kullanıyorsunuz? Önerebileceginiz yer ve paket var mıdır?
0 0
şimdi evdeki bir bilgisayarı bu işe ayırdım. Modem için bir adet ups aldım. interneti de fibere çevirdim. Bu şekilde kullanıyorum.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,344 soru
6,374 cevap
3,950 yorum
5,105 kullanıcı