0 beğenilme 0 beğenilmeme
327 kez görüntülendi

Merhaba, iq hesabım var (demo değil), ancak halen stratejimi matriks deneme ortamı üzerinden çalıştırıyorum.

Primeda kullandığım formulümü iq ya aktarmayı başardım. Tüm barları seçerek backtest yaptığımda alım satım yerleri birebir aynı.

Ancak stratejiyi çalıştır deyip, matriks deneme ortamında çalıştırınca, primeda emir gelen yerlerde iq da emir gelmiyor. Mesela bugün sistemim (prime'da) bir al, bir de sat emri verdi. Fakat iki emir de iq da verilmedi.

Çalışan strateji sayısını gösteren mavi alan doğru sayıyı gösteriyor. Çift tıklayınca stratejim görünüyor. Strateji çalışıyor yani.

[SymbolParameter("FXU030N1")]// bu sembol seçili.

alım satım koşulumda parantez içine debug ile açıklama yerleştirdim. Bu açıklama da rapor ekranındaki debug sekmesine düşmedi.

                SendMarketOrder(Symbol, Lot, OrderSide.Buy,ChartIcon.Buy);
                Debug("Alış emri verildi Fiyat :"+close+"  Zaman : "+DateTime.Now);

Bugün dahil yeniden backtest yaptığımda canlıda vermesi gereken yerlerde backtestte emir vermiş görünüyor. Debug açıklaması da var backtestte.

Sistemin backtestte doğru çalışıp da, matriks deneme ortamında doğru çalışmamasının nedeni ne olabilir? Neleri kontrol etmeliyim?

   

Algoritmik Trading kategorisinde (212 puan) tarafından | 327 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, en rahat kontrolu kodu gordugumuzde yapabiliriz. Buradan paylasmak istemiyorsaniz iqalgodestek@matriksdata.com adresine forum'da yazdiginiz baslik ile mail de atabilirsiniz.

Kodu gormeden soyleyebileceklerim:

"Bu açıklama da rapor ekranındaki debug sekmesine düşmedi.

                SendMarketOrder(Symbol, Lot, OrderSide.Buy,ChartIcon.Buy);
                Debug("Alış emri verildi Fiyat :"+close+"  Zaman : "+DateTime.Now);"

Debug sekmesine dusmemesi stratejinin bir yerde hata almis olma ihtimalini guclendiriyor. Strateji raporu penceresinde Loglar sekmesini inceleyiniz, buraya bir hata dusmus olabilir.

Backtest'te hatasiz calisip canlida hata almasi bulunmayan endekse erisim hatasi vb. hatalardan olabilir. Ek olarak WorkWithPermanentSignal()'in aldigi degeri kontrol ediniz.
(4,735 puan) tarafından
1 0
Teşekkür ederim, e postayı gönderdim.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,788 soru
6,798 cevap
4,102 yorum
5,337 kullanıcı