0 beğenilme 0 beğenilmeme
208 kez görüntülendi
Merhaba,

Bu konunun açılma sebebi; 2 başlıktan oluşan ama birbiriyle bağlantılı bir gözlemle ilgili genel bilgi talebidir.

1. Backtest - Canlı Piyasa Emir Farkı Hk:

Gerek Matrisk Prime gerekse IQ`da yaptığım ve tekrarladığım backtestlerde ilgli zaman aralığında (1 dk grafik periyodunda birkaç saatten bahsediyorum) herhangi bir emir gönderilmiyorken; canlı piyasada emir gönderildiğini gözlemledim. Bunun sebebi ne olabilir? Talep ettiğim husus; genel bir sebebi ya da sebepleri var ise o konularda tarafımı bilgilendirmeniz ve/veya yönlendirmenizden ibarettir.

2. Yorum Satırları Hk:

Biraz daha detaya indiğimde;  yukarıda bahsettiğim hususun ancak yoruma çevirdiğim emir gönderimine ilişkin bir satırın canlı piyasada normal bir kod satırı olarak algılanması ile olabileceği kanaatine ulaştım. Bu vesileyle yorum satırları nasıl kullanılır, başında sonunda bir karakter olması, vb. konularda tarafımı bilgilendirirseniz ya da ilgili bir konuya yönledirirseniz memnun olurum.

İyi çalışmalar.
Algoritmik Trading kategorisinde (97 puan) tarafından | 208 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Merhabalar,

İlk sorunuza istinaden, loglarınızı görüntülemeden ezbere bir şey söylemek maalesef doğru olmayacaktır. Yalnızca ikinci sorunuzla birlikte değerlendirince belki geçici sinyal ile çalışıyor olabilirsiniz.

Geçici sinyal WorkWithPermanentSignal(false); satırıdır. Bu satır kod içerisinde yoksa veyahut yazdığım gibi parantez içi false değer dönüyorsa geçici sinyal ile çalışıyorsunuz demektir.

Lütfen konu ile ilgili aşağıdaki linki inceleyiniz.

https://destek.matriksdata.com/?qa=6696/ge%C3%A7ici-sinyal-nedir-ne-de%C4%9Fildir&show=6696#q6696

İkinci sorunuza istinaden ise, herhangi bir satırı eğer yorum satırı yapmak isterseniz satırın başına double slash (//) koymanız gerekmektedir. Bu imleci koyduğunuzda satırınız yeşil rengine dönecektir. Yeşil renge dönmesi o satırın pasif olduğu anlamına gelir.

Aşağıda gördüğünüz SendOrderSequential(true,Side.All); satırı yorum satırıdır.

İyi çalışmalar.

(11,059 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,960 soru
7,940 cevap
4,531 yorum
13,057 kullanıcı