0 beğenilme 0 beğenilmeme
511 kez görüntülendi
Merhabalar;

Ryzen 9 3900X işlemci, 64GB Ram ve RTX 2070 ekran kartı kullanıyorum. 25-50 arası stratejiyi aynı anda çalıştırmayı planlıyorum. Matriks Prime kısmında sorun olacağını düşünmüyorum ve fakat IQ kısmı biraz farklı tabii. C# dilini sadece IQ kullanabilmek için internetten öğrendiğimizi varsayarsanız da dili muhtemelen etkin bir şekilde kullanamıyoruz.

Farklı bölgelerde farklı parametreler alan bir stratejim var. Dolayısıyla değişken sayısı fazla. Aynı strateji Prime'da 4 satırda yazılıyor. Backtest süreleri arasında da uçurum var. Prime'da 1-2 dakika sürerken IQ'da 15-20 dakika sürüyor.

Yazdığım bir stratejinin, bilgisayarda yaklaşık ne kadar Ram/İşlemci Gücü'ne ihtiyacı olduğunu öğrenmemim bir yolu var mı? Kabaca da olsa fikir yürütebilmek için neye bakmalıyım? Mesela, stratejiyi export edip, kapladığı alana bakmak bir fikir verir mi? 10KB yer tutan bir strateji ile 40KB yer tutan bir strateji arasında ne kadar fark vardır?

Teşekkürler..
Genel Kullanım kategorisinde (271 puan) tarafından | 511 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba,

Belirttiğiniz durum her stratejinin içeriğine, periyoduna ve kullandığınız sembolün o andaki işlem haraketliliğine göre farklılıklar göstermektedir. Bir strateji çalıştırdığınızda bilgisayarınızın görev yöneticisinden o anki kaynak kullanımını gözlemleyebilirsiniz. Tabi bu durumu incelerken o anda bilgisayarınızda bulunan diğer aktif uygulamaları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu sebepler ile bu durum size tam olarak değil ama tahmini değerlere ulaşmanızı sağlar. Onun dışında her iki uygulamalarında yazım dilleri farklıdır. IQ ürünümüz için yazılımcı arkadaşlarımız  backtest sürelerini minmuma indirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

İyi günler dilerim.
(930 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,960 soru
7,940 cevap
4,531 yorum
13,058 kullanıcı