2 beğenilme 0 beğenilmeme
781 kez görüntülendi
VARSAYILAN AYARLARI, KAYITLI TÜM GRAFİKLERE UYGULAMA ÖZELLİĞİ OLSA ÇOK İYİ OLUR.
Grafik kategorisinde (337 puan) tarafından | 781 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 1 beğenilmeme
Merhaba, bunu varsayilan olarak kaydetmek istediginiz grafigi sablon olarak kaydedip sonra tum grafiklerde acip, bitirdiginizde profilinizi kullanici tanimli sayfalara kaydederek yapabilirsiniz.

Ayrica herhangi bir grafikte varsayilan kaydet dediginiz zaman grafik ayarlari da kaydedilmekte, bundan sonra acilan grafikler bu ayarla acilmaktadir.
(8,035 puan) tarafından
1 0
Maalesef dediğiniz gibi olmuyor. Bu yüzden yazdım zaten. Kayıtlı grafikler hangi ayarlarla kaydedildiyse her zaman o şekilde açılıyor. Ben her türlü renk vs. ayarlarımı değiştirip varsayılan olarak kaydettiğimde yeni açtığım grafikler o ayarlarla geliyor. Kayıtlı grafikler kaydedilen zamanki ayarlarla açılıyor.
0 1
Bir sorun varsa tabi ki duzeltiriz ancak cozumu olmayan bir sorun hala yok gibi anlasiliyor.

Grafigin ana varsayilan ayarlarla acilmasini istiyorsaniz, X semboluyle ilgili grafik acarken kaydedilmis grafigi ac degil yeni grafik ac butonuna tiklayabilirsiniz. Ayrica sembol bazli kayitli grafiklerinizi silebilirsiniz.
0 0
Çok detaylı anlatmama rağmen yine almamışsınız..

Yeni grafik açınca varsayılan ayarlarla geliyor zaten onda sorun yok.

Daha önce kaydettiğim grafikler eski ayarlarla açılıyor bunları da varsayılan ayarlara dönüştürmekten bahsediyorum.

Bu sefer de anlatamadıysam kendimi boş verin gitsin..
0 1
Merhaba Emrah Bey,

Bu talebiniz hem uygulanabilir değil, hem de tercih edilmeyecek bir uygulamadır.

Ben, bir grafikte bir çalışma yapıp kaydetti isem, bunu bir hedefle yapmışımdır. Yeni bir varsayılan ayarlaması yaptım diye onun değişmesini istemem. Bu çok sakıncalı bir uygulama olur.

Ve bence zaten yapılamaz da....

Eğer, bir şekilde mutlaka hepsinin yenilenmesini istiyorsanız. Kayıtlı grafiklerinizin durması artık sizin için anlamsız hale geldi ise de, tümünü bir seferde ilgili klasörden silebilirsiniz.

NOT: Bu durumda var sayılan grafik yapısı da silinecektir. Net bilgi alarak hareket ediniz.

Lütfen durumu bu gözle değerlendiriniz.

İyi çalışmalar dileriz.
1 0
Örnek:

Kayıtlı grafiklerimin tümünde çizgi tipi "OHLC" ve rengi de kırmızı olduğunu düşünün.

Grafik ayarlarımda düzenleme yapayım dedim çizgi tipini "CANDLE" ve renk olarak mavi yaptım diyelim. Varsayılan olarak kaydet dedim.

Bu son yaptığım görsel düzenlemenin kayıtlı tüm grafiklerimde görmek istememden daha doğal bir durum yok. Hiçbir sakıncası da yok.

Neyse, iyi çalışmalar..
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,824 soru
7,811 cevap
4,496 yorum
12,565 kullanıcı