0 beğenilme 0 beğenilmeme
302 kez görüntülendi
Merhaba,

Backtest ve optimizasyon yapabildiğim, defalarca çalışma prensibini kontrol ettiğim bir stratejim deneme ortamında çalışmıyor. Çalıştır dediğimde bilgisayarın fanları güçleniyor, sesi bi 10 saniye kadar yükseliyor ama ardından hiç birşey olmuyor. Sizce neden çalışmıyor olabilir ? Stratejimin içinde 20 den fazla sembol üzerinden işlem yapıyorum acaba bunun bir etkisi olabilir mi ? çünkü stratejim oldukça basit sadece fazla sembol üzerinden işlem yapıyorum.

İyi günler,
Algoritmik Trading kategorisinde (52 puan) tarafından | 302 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, stratejiyi iyi derecede test etmeye devam etmeniz cok yerinde olmus.

Dediginiz gibi 20+ sembol IQ'yu ciddi derecede zorlayabilir. Genelde max 3-4 sembol kullanip eger şart ise, bu stratejinin 3-4 kere calistirilmasini tavsiye ediyoruz. Yani orn. 12 sembol ile calismam lazim, 3 sembollu strateji yazip, bu stratejiyi 4 defa farkli sembollerle calistirilmasi daha olumlu sonuc verebiliyor.

Ayrica cok fazla sembolle islem yapan kullanicilarimiz icin (ozellikle strateji basitse) explorer'i tavsiye ediyoruz. Hatta alarm mekanizmasi ve FFP bile kullanilabilir, bu iki modulden de emir gonderilebiliyor nitekim.

Bunlar genel hatlar, ozel degilse stratejinizi buraya, ozelse iqalgodestek@matriksdata.com adresine gonderebilirseniz durumu detayli inceleyebiliriz.
(8,035 puan) tarafından
7,594 soru
7,599 cevap
4,441 yorum
10,527 kullanıcı