MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
62 kez görüntülendi
Merhaba,

Backtest ve optimizasyon yapabildiğim, defalarca çalışma prensibini kontrol ettiğim bir stratejim deneme ortamında çalışmıyor. Çalıştır dediğimde bilgisayarın fanları güçleniyor, sesi bi 10 saniye kadar yükseliyor ama ardından hiç birşey olmuyor. Sizce neden çalışmıyor olabilir ? Stratejimin içinde 20 den fazla sembol üzerinden işlem yapıyorum acaba bunun bir etkisi olabilir mi ? çünkü stratejim oldukça basit sadece fazla sembol üzerinden işlem yapıyorum.

İyi günler,
Algoritmik Trading kategorisinde (30 puan) tarafından | 62 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, stratejiyi iyi derecede test etmeye devam etmeniz cok yerinde olmus.

Dediginiz gibi 20+ sembol IQ'yu ciddi derecede zorlayabilir. Genelde max 3-4 sembol kullanip eger şart ise, bu stratejinin 3-4 kere calistirilmasini tavsiye ediyoruz. Yani orn. 12 sembol ile calismam lazim, 3 sembollu strateji yazip, bu stratejiyi 4 defa farkli sembollerle calistirilmasi daha olumlu sonuc verebiliyor.

Ayrica cok fazla sembolle islem yapan kullanicilarimiz icin (ozellikle strateji basitse) explorer'i tavsiye ediyoruz. Hatta alarm mekanizmasi ve FFP bile kullanilabilir, bu iki modulden de emir gonderilebiliyor nitekim.

Bunlar genel hatlar, ozel degilse stratejinizi buraya, ozelse iqalgodestek@matriksdata.com adresine gonderebilirseniz durumu detayli inceleyebiliriz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Önemli Linkler:
MatriksIQ Yardım Dokumanı
MatriksIQ Algo Teknik Dokuman
MatriksIQ’nun öne çıkan özellikleri - Canlı Yayın'dan kayıt
Bir Kullanıcımızdan Videolar (Matriks sorumlulugu disindadir)

(4,619 puan) tarafından
1,050 soru
1,088 cevap
1,260 yorum
644 kullanıcı