0 beğenilme 0 beğenilmeme
744 kez görüntülendi

Merhaba iki sorum olacak;

1- Matriks IQ 'da PUAN TESTİ seçeneğini göremedim. Birden çok hisse senedini (sembolü) tek seferde optimize edebilmek açısından çok ihtiyaç duyuyorum. Diğer türlü her sembolün fiyatı farklı olduğu için "Başlangıç Bakiyesi" kısmını tek tek her sembol için ayrı ayarlamak gerekiyor. Bu da her sembol için her defasında ayrı ayrı backtest ve optimizasyon yapma ihtiyacı doğuruyor ki bu fazla zaman kaybına yol açıyor.

2- Matriks IQ'da hazırladığımız robotu bir şekilde MatriksPRIME 'a aktarmanın kısa bir yolu var mı?

Teşekkkürler 

Algoritmik Trading kategorisinde (112 puan) tarafından | 744 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhabalar,

Direkt olarak MatriksIQ'da Puan Testi adı altında bir başlık yoktur. Fakat kullanmak istediğiniz stratejide alış-satış lot adedi miktarını 1 seçerseniz ve başlangıç bakiyesini 0 olarak ayarlarsanız puan testi ile aynı yapıya sahip bir durum söz konusu olur.

Dilerseniz bu şekilde test edebilirsiniz.

Unutulmaması gereken kısım şudur ki, MatriksIQ ve Matriks Veri Terminali ürünleri yapıları gereği birbirinden farklıdır.

Bu sebeple Terminal tarafında ekranınıza yansıyan yüzde kazanç ile MatriksIQ tarafında yansıyan yüzde kazancın birebir aynı olmaması oldukça doğaldır.

Lütfen aşağıdaki linki inceleyiniz.

https://destek.matriksdata.com/?qa=5500/iq-back-test-detaylar-terminal-ile-farklar

 

IQ'da hazırladığınız robotun senaryosunu ise egitim@matriksdata.com adresine mail atarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar.

(11,059 puan) tarafından
7,978 soru
7,957 cevap
4,541 yorum
13,263 kullanıcı