0 beğenilme 0 beğenilmeme
314 kez görüntülendi
Merhabalar,

1 dakikalık mumlarda yaklaşık 17 dk çalıştırdığım bir stratejiyi aynı zaman diliminde ve aynı ayarlar ile backtest yaptığımda şu uyumsuzluklar ortaya çıkmaktadır.

1- Emir sayısı, bactest optimizasyon sonuçlarında çalıştırılan stratejiye göre 2 adet eksik

2-Backtest optimizasyon sonuçlarında alış ve satışlar sinyalin geldiği yerde değil de farklı bir yerde gerçekleşmesi ( örneğin sinyal mum kapanışı ile gelirken alınması gereken değer mumun kapanış yada bir sonraki mumun açılış değeri olması gerekirken, sinyalin geldiği mumun açılış fiyatını baz almakta, buda kar miktarını çok yüksek göstermesine sebep olmakta). strateji doğru çalışmakta, backtest yanlış hesaplamaktadır.

Backtest optimizasyon sonuçlarında  eksik emir sorununu ve yine backtest ile gerçek işlem arasındaki tamamen farklı barlarda gerçekleşen (örneğin 1dakiklık barlarda arada 1 dk fark olması) sorununu nasıl çözebilirim.

Not: Backtest ve çalıştırılan strateji ayarları tamami ile aynı olup, backtest optimizasyonu ayarlarında alış ve satış mum kapanışı seçilmiştir.
Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından | 314 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Back testte gelen fiyatlar sizin seçimlerinizden kaynaklanır. Daima kapanış seçmelisiniz. Lütfen linklerdeki dokümanları inceleyiniz.

Diğer sorun, genellikle strateji çalışırken oluşan bağlantı hatalarından kaynaklanmaktadır. 

Lütfen, teknik@matriksdata.com ile irtibata geçiniz. İnceleme yapıp, loglarınızı alsınlar.

İyi çalışmalar

MATRİKS IQ İLE BACK TEST VE BACK TEST OPTİMİZASYONU YAPMAK

https://destek.matriksdata.com/?qa=5512/matriks-iq-ile-back-test-ve-back-test-optimizasyonu-yapmak

 

IQ BACK TEST DETAYLAR – TERMİNAL İLE FARKLAR

https://destek.matriksdata.com/?qa=5500/iq-back-test-detaylar-terminal-ile-farklar&show=5500#q5500

 

(5,175 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,328 soru
6,360 cevap
3,946 yorum
5,085 kullanıcı