0 beğenilme 0 beğenilmeme
731 kez görüntülendi

Merhabalar Turtle Trade sisteminde sürekli back test çalışmları yapıyorum ama bir yerde yanlışlık yapıyorum sanırım. Turtle trade sisteminin kullanımı ve doğru back test sonuçları almam konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Birde Kıvanç Hocanın yayındaki yaptığı back test verilerini yazabilirseniz (Algoritma Dünyası -17 Turtle Trade) Bende kontrol etmek istiyorum.Doğru backtest yapmak çok önemli

A-) İlk resimde seçtiğim x30yvade grafiği default ayarlarda ve 100.000 başlangıç bakiyesi ile başlıyor.(Short işlemler dahil )

B-) ikinci resimde dikkat edilmesi gereken nokta Başlangıç bakiyesi default olarak 1000 değerine sahip. 1000 ile teste soktuğumuzda getirisi % 599 olarak çıkıyor. Fakat 100.000 tl olarak alacak olursakta %5.99 bir getiri gösteriyor(Resimde görüldüğü gibi). Aslında getiri değişmiyor fakat sistem % hesabını başlangıç bakiyesine göre yapıyor.

C-) Uzun süre kullanmak istediği Algoritmik işlemlere bu sistemle başlamayı istiyorum ama tam olarak hakim olmadığım bir sistemi de kullanmak istemiyorum .Back testin neresinde hata yapıyorum ve neden Kıvanç hocanın back test sonuçlarına ulaşamıyorum. Farklı ve alakasız sonuçlar alıyorum gibi geliyor. 

Bu konuda beni aydınlatabilirseniz memnuniyet duyarım 

İyi çalışmalar , Saygılar

Algoritmik Trading kategorisinde (24 puan) tarafından | 731 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Sisteminizde bir 'hata' yok.

Yuzde degerini 1 tutarsaniz, sistem 1 unite icin bakiyenin sadece yuzde birini kullanacaktir. Mevcut sistem sadece 4 unite poz. actigi icin max. acilan poz. bakiyenin %4'u olacak. Toplam bakiye parametresine 100bin yazdiginiz durumda max. sadece 4bin lira kullanilacagindan, backtest icin baslangic bakiyesine 10bin yazarsaniz getiri oldugundan dusuk gozukecektir. Dediginiz gibi rapor penceresindeki getiri baslangic bakiyesi parametresi ile hesaplanmakta.

Kivanc hoca'nin yaptigi test 2020 Aralik sonu bitecek sekilde hatirladigim kadariyla 500 bar icermekte. X30YVADE sembolunde yuzde paremetresi 5 olarak test edilmistir. Baslangic bakiyesi olarak da 10bin tl yazabilirsiniz.

Stratejinin sizin istediginiz gibi calistigina emin olmadan hic bir zaman gercek ortamda calistirmayin. Istediginiz gibi calistigina emin olmak icin de strateji kodunu, en azindan genel anlamda nerede ne yapiliyor bazinda okumus olmaniz gerekir. Bunu yapmadiginiz surece, canlida stratejiye guvenmeyeceginiz icin verim alma ihtimaliniz de dusecektir.
(8,035 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,824 soru
7,811 cevap
4,496 yorum
12,565 kullanıcı