MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
33 kez görüntülendi
Merhabalar

Guncel olarak farkettiğim 2 sorun var onlar paylaşayım.

1- Multi Chart actik ornegin 4 adet 2 ust 2 altta sol üstten başlayarak istediğim sekilde indikatorleri ekledim.Bu multi chart olarak tanimladigim sayfayı tamamen ayrı bir kullanici tanimli sayfa olarak kaydettim.

Su sorunlar oluyor.

1-1. Daha onceden kaydettiğim diger kullanıcı tanımlı sayfa ki onda daha çok fiyat pencereleri , olaylar vs var buraya dönünce onlar karman çorman oluyor ordaki pencereler kendilerini daha sola doğru kaydırıyorlar.

1-2. Multi chart tarafında sadece sol üstteki grafik uzerindeki indikatorler saklanıyor diger 3 grafik üzerine yazılan indikatorler saklanmiyor, kaydedilmesine ragmen sayfaya geri dönünce cikmiyor.

1-3 Multi chartta calisirken diyelim ek bir grafik daha açtım sol üstte ama onu kapattım ve akabinde kaydettim kesinlikle sayfa düzenini ama sonradan bu multi chart kullanıcı tanimli sayfaya dönünce bu  sildiğim grafiği multi chart grafik grubunda sol ust grafik  altında yine tutuyor.

2- Fiyat Penceresi oluşturdum kaydettim xml dosyasını wordpadde açtım adini değiştirdim o anda değişiyor gibi oluyor ama daha sonra yeniden özellikle farklı kullanıcı tanımlı sayfayi ziyaret ettikten sonra adini değiştirdiğim fiyat penceresi içeren kullanıcı tanımlı sayfaya dönünce o grafik adında değiştirdiğim ad degil yine sayfa numarası olan ad cikiyor. Bir bug var sanırım burda ek olarak ad değiştirme bence sag click  menusu ile olabilmeliydi.

Şimdiden teşekkürler cevaplar icin.
Genel Kullanım kategorisinde (40 puan) tarafından | 33 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar

Gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda 1-1 ve 1-2 sorunlarınıza rastlamadık. Uygulamanızı güncellemeyi deneyin eğer ki sorunlarınız devam ederse bize tekrar yazın.

1-3 sorununuz için iş açıldı en kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

2. sorununuz için wordpadde açıp değişiklik yapmak çok sağlıklı bir yöntem değil. Bu sorunun tespiti yapılmıştı, üzerinde çalışıyoruz, bir sonraki versiyonda düzelmiş olacaktır.

İyi Çalışmalar
(1,060 puan) tarafından
0 0
Orcun Bey Tesekkurler

Yeniden kontrol ettim

1-1. Söyle bir sorun  var sanırım uygulamada Multi Chart kullandigim sayfada özet bilgilendirme menusunu aktive eden yildiz işaretli degilse ki bu sayfayı sadece multi chart icin ayirdigimdan özetler bilgileri deaktive etmiştim bu durumda sonradan diger sayfaya gidince ki oraya döndüğünde bu defa ordaki fiyat pencerelerimi olayları vs sola atıyor ama Multi Chart kullandigim sayfada yildiz ile sol ust koseden özet bilgilendirme menusunu aktive edersem bu defa fiyat pencereleri vs detayları içeren sayfada kayma olmuyor.

1-2 Denedim bu defa indikatorler gorundu diger grafiklerde de ama dun neden olmadı bilemedim. Guncel yazilimim.

1-3 OK Teşekkürler.

2- Sevindim buna bir çok kisiden duymuştum bunu,  isim degisikligi daha kolay olmali bazı kullanıcılar icin onemli gunluk kullanımda.

Ek bir sorum daha var

3- Multi Chart'tan bakarken ornegin 4-6 grafik neyse orda onlardan o anlık 1 tanesini tam ekran yapıp gorecegini görüp , akabinde yeniden multi chart icine tek tuşla gömmek mümkün mu ? Baktım menüye göremedim investing ve tradingviewde  biliyorsunuz toggle maximize chart diye bir buton var sag altta.
1 0
Merhaba Arda Bey geri bildiriminiz için biz teşekkür ederiz

1-1 Sorunu tespit ettik. Düzeltmek için çalışmalara başladık.

3- Bu işlem MatriksIQ' da sağlanabiliyor. Multichartta büyütmek istediğiniz grafiğin pencere kısmına sağ tık menüsünde döşe bölümü var oradan istediğiniz gibi grafikleri tek veya çoklu şekilde ayarlayabilirsiniz.   

İyi Çalışmalar
0 0
Orcun Bey Merhaba

1-3 ve 2 icin guncel durum nedir en azından anladigim 2 icin yani fiyat penceresindeki isim degisikligi olayı yazılım bildigim en az bir güncelleme almasına ragmen yapilmamis gibi geldi bana.

Birde forumda goruyorum kullanıcılardan gelen talepleri is planına aliyorsunuz bunların takip edilebileceği bir sayfa olsa yani hangi talep edilen düzeltme icin calışma ne durumda tahmini  ne zaman eklenecek/duzeltilecek gibi faydalı olabilir.

Ayrica Muti Chart ekranında ornegin bir hisseye 4 farklı zamanda bakıyorum sonra baska hisseye geçerken eger ben yanlis yapmıyorsam her 4 pencereye de diger hissenin ismini ayrı ayrı yazmak gerekiyor bunu tek bir yerden hisse ismi yazıp multi charttaki tum grafiklere atma imkanı var mi ? Investing de bile bu çok kolay biliyorsunuz Link Symbol to all charts diye bir seçenekle bu çözülmüş iq'da nerede var bu göremedim.

Tesekkurler
1 0

Merhaba Arda Bey,

Yayınladığımız son versiyonda 1-3 ve 2 için düzenlemeler yapıldı ve sorunlar giderildi. FFP'de adlandırma olayı için FFP penceresi içerisinde sağ tık yapıp yeniden adlandır diyerek dosyanızı adlandırabilirsiniz. Multichartta kayıt problemi de giderildi. Test edebilirsiniz.

Şuan için iş takibi yapabileceğiniz bilgilendirme forumumuz yok. Fakat her güncellemede gelen yenilikleri MatriksIQ'nun sağ üstünde bulunan minimize butonun solundaki "?" butonuna basarak takip edebilirsiniz. İsterseniz MatriksIQ twitter hesabını takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

MatriksIQ twitter hesabı : https://twitter.com/matriksiq

MultiChart ekranındaki tüm grafiklerin sembolünü değiştirmek istiyorsanız grafikleri renk gruplarından birine atamanız gerekmektedir. Bu renk gruplarını MultiChartın sağ üstünde bulabilirsiniz. Bu renk gruplarının ayrı özellikleri vardır. Özelliklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi MultiCharta sağ tıklayıp grup bölümü altından renklere göre ayarlayabilirsiniz.

Örn. MultiCharttaki tüm grafiklerdeki sembollerin aynı anda değişmesi isteniyorsa seçilen renk grubunda "Sembol" seçeneğinin aktif olması yeterlidir.

İyi çalışmalar.

0 0
Teşekkürler Orcun Bey

Su renk olayı ile ilgili bir video hazırlarsanız iyi olur tam net gelmedi bana beklenenden daha fazla fonksiyonu var gibi bahsettiğinizden anladigim ama çok net de degil ,

https://matriksiq.matriksdata.com/iqy/iq/68375 güncellemelerde bu linkteki gibi tek tek bakip pratik yapıyorum ama bu düzeltmeler dikkatimi çekmedi.

diger yandan FFP icin ad değiştirme ok ama ben fiyat penceresi icin sormuştum kusura bakmayın belki var ben göremiyorum ama tekrar baktım bulamadım.
1 0

Merhaba Arda Bey,

Tabi ki aşağıdaki videoda anlatmaya çalıştım. Umarım anlaşılır olmuştur.

Her versiyonda olabildiğince çok hata giderip, birçok da geliştirme yapmaya çalışıyoruz. Eğer bunlar dışında bir isteğiniz varsa yapmaya çalışacağız.

Kusura bakmayın ben FFP için anlamışım. Fiyat penceresi adlandırması için çalışmalara başladık.

İyi çalışmalar.

0 0
Orcun Bey Merhaba

Harikasiniz, simdi seyrettim videoyu çok yardimci oldunuz sağolun. Oldukça kullanisli fonksiyonları varmış grup menusunun. Alakali olarak bir kac sey daha soracağım.

1- MC oluşturduk gruplar uzerinden istediğimiz ayarlar yaptık , pencere 2/2 , 3/3 neyse yaptık bunu sablon olarak kaydedebilsek daha iyi olmaz miydi ? Bence bu olması gereken bir özellik .

2- Sembol,Periyod, Gorunen Alan , Olcum Modu, Ekle menülerinin bulunduğu yere indikatör de  eklenmiş olsa bu sekilde MC bir pencerede eklediğimiz indikatoru ayni grup/renk altında  digerlerine de ekleme sansimiz olsa daha iyi olmaz miydi ? Denedigim kadarıyla bir pencerede indikatoru ekleyip digerine otomatik atma imkanımız yok.

3- Diyelimki MC olmayan bir grafik uzerinde bir sablonda calisiyorum , sol sutun menüsünden MU'ya geldim ordan MC yapacak sekilde 2/2 , 3/3 neyse sectim bu durumda benim o an calistigim sablonun ya da sablonu kaydetmemiş olsam bile calistigim grafik uzerindeki indikatorlerin MC yaptıgım pencereye eklenmiş olması gerekmez miydi ?

4-Birsey dikkatimi cekti ama mantiğini çözemedim grafik uzerinden grup secinde para birimi secenegini göstermiyor ama grup renginin olduğu sekmede sag klik yapinca ki o menüde  sekme grubu , dose vs de var o menüden bahsediyorum ordaki grup menüsünde para birimi var bu farkin bir nedeni var mi ?

5- Söyle bir sorun tesbit ettim , yukarıda konuştuğumuz dose menusu ile ilgili , linkteki videoyu sesli seyredip yorum getirir misiniz ? Bağlantım biraz kotuydu ondan ağır gitti.
 

Fiyat penceresi icin teşekkür umarim bir dahaki güncellemeye yetişir.

iyi calismalar

Arda
1 0
Arda Bey Merhaba,

Hazırladığım videonun yardımcı olmasına sevindim.

Multichart için talepte bulunduğunuz özellikler ve eksikler gayet mantıklı. Hepsini iş planına ekledik. Anlayışınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.



305 soru
342 cevap
408 yorum
199 kullanıcı