0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,865 kez görüntülendi
Bugün Matrix Iq ve algo lisanslarımı aldım. Binance hesabımı bağladım. Youtube kanalıyla nasıl strateji yapılarak alım-satım videoları seyrettim. Birebir aynı şeyleri yapmama rağmen " Çalışan Strateji 1 " gözükmekte ama hiçbir işlem yapmamakta.
Algoritmik Trading kategorisinde (110 puan) tarafından | 1,865 kez görüntülendi
0 0
Aynı durum bende de var. hesapta TL olarak bakiye mevcut. BTC_BUSD_BIN, BTC_TRY_BIN, BTC_TRY sembollerinde çalıştırarak alım yapmaya çalıştığımda önce emir gönderiliyor sonra emir durumu değişerek reddedildi alıyorum. backtest yaptığımda ise sorun almıyorum.

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Asagidaki sorulara bakiniz.

https://destek.matriksdata.com/?qa=3391/binance-robot-kuramama

https://destek.matriksdata.com/?qa=3416/robot-kuramama

https://destek.matriksdata.com/?qa=3794/kripto-paralarda-alim-satim-proplemi

1. IQ uzerinden binance'e emir gonderebilmede en onemli kural binance.com'dan giremediginiz emri IQ'dan da giremezsiniz.

2. Binance'e emir gonderirken yazdiginiz onladik basamak sayisi onemlidir. Fazla ondalik basamak girmeniz durumunda emir reddedilecektir. Kurallara buradan bakabilirsiniz https://www.binance.com/en/trade-rule. Hem miktar hem fiyat icin gecerlidir, orn. 0.000293 btc alinacak (miktar), ve 51703.43 (fiyat) dolardan alinacak. Bu emri 0.0002931 btc olarak ya da 51703.430 fiyatindan gondermeye calisirsak reddedilir.

3. Komisyon icin yeterli BNB ya da bakiye bulunuyor olmasi gerekmektedir.

4. Minimum emir tutarinin saglanmasi gerekir. Bu genel olarak 10 dolara denk gelmektedir, detay icin kural listesine bakiniz.

(8,035 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 0
Merhaba,

Öncelikle yazmış olduğunuz linkler çok faydalı oldu. Ayrıca yazmış olduğunuz önerilerden yola çıkarak, ilk sorunum olan satış emirlerimi algo tanımladı. Al-Sat otomatik olarak yapıldı.

İzlediğim rol başta;

Binance borsasında satış ve alış emirleri oluşturdum. Ondalık olarak nasıl gözüküyor diye. Tabi ki emirleri onaylamadım :) Burada oluşan rakamlar gibi MatrixIQ da stratejime uyguladım. Başarılı.

Bakiyem de  herhangi bir sorun yok.Alım satım yaptım. EMA stratejisi XRP_USDT 15 Dakka. Birinci denemem olduğu için karşılaştığım durum biraz farklıydı.Sinyal oluştuğunda Alım emri  çok kısa bir süre içerinde ( Tahmini 5-10 saniye ) arasında 98 adet emir oluşturdu. Bunlardan 13 adet alım oldu. Toplam 6 saat içerisinde 2.800 adet emir gönderimi 100 yakın adet alım satım oldu.

Aklımdaki soru strateji 15 dakkalık olduğu için bu kadar fazla emir talebi ve alım-satım yapması normal mi?

Teşekkür ederim.
1 0
Iyi aksamlar, stratejinin emir gonderme sayisini direkt etkileyecek yegane 2 ayar WorkWithPermanentSignal ve SendOrderSequential fonksiyonlari.

Bunlarla ilgili detayli aciklamalari Matriks IQ teknik dokumaninda bulabilirsiniz. Kisaca aciklamam gerekirse

WorkWithPermanentSignal: kalici/gecici sinyal ayarini belirler. WorkWithPermanentSignal(true); yazildiginda kalici, WorkWithPermanentSignal(false); yazildiginda strateji gecici sinyal ile calisir. Gecici sinyal stratejinin intra-bar yani bar kapanisini beklemeden islem yapmasidir. Orn. bi moving average indikatorunu tek bir bar icinde fiyat cok kez kirabilir. Sinyali gecici yaparsak her seferinde emir girecektir.

SendOrderSequential: SendOrderSequential(true,true); gecildiginde emirler sirali gerceklesir, ve baslamak icin alis emri bekler. SendOrderSequential(true,false); sirali gerceklesir, alis ya da satis emri ile baslayabilir. SendOrderSequential(false); emirler sirasiz, geldigi gibi gonderilir. Bu da emir sayisini arttiracaktir.
7,571 soru
7,573 cevap
4,423 yorum
9,835 kullanıcı