1 beğenilme 0 beğenilmeme
517 kez görüntülendi
Merhabalar, LTC için Bitmex robotu kurdum tüm backtestleri vs yaptım, kaldıraçları ayarladım, deneme için robotu işleme soktum.

Fakat robot aşırı yüksek bir miktar LONG açınca sonradan farkettim ki, MatriksIQ da bulunan LTC kontratı: LTC_U20_BMEX fakat Bitmex'te şu an aktif olan kontrat ise LTC_USD.

LTC_USD Bitmex'te yok. Gene de robot LTC_U20 ye göre LTC_USD den aşırı fazla miktarda kaldıraçlı kontrat açtı. Dakikalar sonra farkettim ve manuel olarak büyük bir zararla kapatmak zorunda kaldım.

Bundan haberiniz var mı? XRP ve BCH için de aynı şey geçerli. Kaldıraçlı işlemler için özellikle büyük tehlike arz edebilir.

Bu kripto paralar üzerine çalışan arkadaşlar da dikkatli olsunlar, gözden kaçırıp benimle aynı hatayı yapmasınlar.

Saygılar herkese
Algoritmik Trading kategorisinde (189 puan) tarafından | 517 kez görüntülendi

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba, Bitmex LTCUSD paritesini 30 Temmuz'da eklemistir, ve IQ'da henuz mevcut degildir.

IQ ile sunulan stratejileri, yayimlamadan once, cogunlukla varsayilan parametreler ile azami dikkat gostererek hazirlamakta ve test etmekteyiz. Fakat hic bir stratejiyi tam olarak incelemeden ve test ortaminda calistirmadan, canli ortamda calistirmanizi tavsiye etmiyoruz.

Testleri tamamladiktan sonra, kullanicilar ancak stratejileri kendi risk/getiri beklentilerine ve diger tercihlerine gore ayarladiktan sonra canlida calistirmalidir.

Stratejileri herhangi bir risk almadan test etme acisindan Matriks IQ kullanisli cozumler sunmaktadir. Bunlardan birisi Matriks Deneme ortamidir, daha cok BIST stratejilerini test etmeniz icin olusturulmustur. Bir digeri ise Matriks IQ icerisinden direkt API baglantisi ile login olup emir gondereceginiz Bitmex Testnet'tir. Testnet gercek bir borsa oldugundan ve gercek emir gonderme, iptal etme, kaldirac ayarlari vb. islemler yapilabildiginden kripto stratejilerinizi test edebilmeniz bakimindan on plana cikmaktadir.

Ilginize tesekkur eder, bilginize sunariz,
(4,735 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba. Teşekkür ederiz. Konu ilgili birim tarafından en kısa sürede incelenecek ve bilgilendirme / ihtiyaç var ise de, düzeltme yapılacaktır.
(5,175 puan) tarafından
3 0
Şimdi iyice araştırma yaptım, bilgilendirmeyi yapayım:)

Benim Bitmex acemiliğimden kaynaklı bir sorun olmuş, MatriksIQ ile bir alakası yok. MatrikIQ'da bulunan U20 kodundaki tüm kontratlar, Bitmex'te de ayrı olarak seçilebiliyor.

Ama başlık açık kalsın başka arkadaşlar aynı hataya düşüp büyük kayıplar yaşayabilirler belki istemeden, en azından bu konuyu okuyan uyarılmış olur.

İlginize teşekkür ederim.
0 0
Bilgilendirme için teşekkürler,

Canlıda çalıştırmadan önce bitmex test ortamında önce denemeler yapmanızı tavsiye ederiz.
6,296 soru
6,325 cevap
3,941 yorum
5,055 kullanıcı