0 beğenilme 0 beğenilmeme
519 kez görüntülendi

Merhaba, Algo çalıştırma parametreleri ekranında Emir Gönderim Limiti'ne dair heryerde araştırma yaptım ama birşey bulamadım.

Emir Gönderim Limiti ile kastedilen:

  • Emir gönderim sayısı kısıtlaması mıdır?
  • Emirlerle gönderilen lot sayılarının toplamına ilişkin bir kısıtlama mıdır?

Ben ikinci seçeneğin olduğunu düşünüp bir algo çalıştırdım ama lot sayıları toplamı günlük limitin üstüne çıktı.

Hayati bir risk taşıyan bir parametre olduğunu düşünüyorum.

Algoritmik Trading kategorisinde (16 puan) tarafından | 519 kez görüntülendi
0 0
Stratejiyi çalıştırırken karşınıza gelen ikinci pencereden bahsediyorsanız, oradaki parametreler ile gün-saat-dakika gibi seçilecek zaman aralığında stratejinizin en fazla kaç tane emir göndereceğini belirleyebilirsiniz. Lot sayınızla ilgili değil buradaki ayarlar.

Örneğin ben saatlik strateji çalıştırıyorum, normalde bir saatte en fazla bir emir göndermesi lazım. Ancak kodda bir hata yapmışsam binlerce emir gönderilebilir. Böyle bir şeyin olmasını engellemek için stratejiyi çalıştırırken bir saatte gönderilecek emir limitini 2 yapıyorum.(1 yapmam gerekir ama belki saniye farkıyla ikinci barın emri engellenmesin diye düşünüp 2 yapıyorum. Bu ayardan sonra kodda hata yapmış olsam ve strateji binlerce emir göndermek istediğinde bu limite takılacak yani bir saatte en fazla 2 emir gönderecek ve zarar etmemi engelleyecek.
0 0
Çok çok teşekkür ederim. Ben de deneyimle keşfettim. Buna dair hiçbir dokumanda bir bilgi yok. Dolayısıyla burada emir sınırını, lot sayısı olarak düşünecek çok kişi olacak ve hepsi de benim gibi hata yapacaktır. Tabi canlı test ortamında test etmemek benim hatam ama bu akla gecelek bir test değil malesef diye düşünüyorum. Yarın bir gün arama yapıldığında çıksın diye bu soruyu sordum.
0 0
Benim stratejimde 2-3 emir gönderiminden sonra emir iletmeyi bırakıyor. ne yapabilirim ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar, haklısınız bu sayıların neyi belirttiği net olarak anlaşılamayabiliyor. Sonraki versiyona daha açıklayıcı olması için düzenleme yapacağız.
(4,555 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,850 soru
7,835 cevap
4,505 yorum
12,621 kullanıcı