0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,396 kez görüntülendi
Merhabalar,

XBT_USD_BMEX paritesinde 2 saatlik periyod için PmR3 hazır stratejisi ile yaptığım backtest sonucundaki değerleri, güncel grafik penceresi üzerine aynı indikatörü (PmR3) ekleyerek ve backtest sonucunda çıkan parametleri girerek incelediğimde farklı noktalarda al sat sinyali ürettiğini görüyorum.

Backtest ile gerçek zamanlı grafik arasında oluşabilecek farkları bir noktaya kadar anlayabiliyorum ancak aynı indikatörü (PmR3) Tradingview üzerinde Kıvanç Hoca'nın paylaştığı hali ile XBT grafiği üzerine (Tradingview tarafında BTC/USD paritesi bu isimle temsil ediliyor) atıp yine backtest'ten çıkan parametleri buraya girdiğimde daha önceki iki grafikten (Backtest sonuç grafiği ve Gerçek zamanlı matriks iq grafiği) daha da farklı noktalarda al sat sinyali üretildiğini görüyorum..

Özetle; 2 saatlik periyotta 3 farklı yerden (backtest sonuç grafiği / Matriks IQ real time grafik / TradingView grafiği) kontrol ettiğim BTC/USD paritesinde PmR3 indikatörüne aynı noktalardan al sat sinyali ürettiremedim.

Dipnot: Her 3 yerde de al sat sinyallerin mum kapanışı ile tetikleniyor. Problemin kök sebebi ile ilgili desteğinizi rica ediyorum.

Konu ile ilgili resimlere alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://drive.google.com/drive/folders/1n95VzRRoIfYEOtkSUuerJ0SQlUFqzmKP?usp=sharing
İndikator kategorisinde (26 puan) tarafından | 1,396 kez görüntülendi
0 0
Selamlar tekrardan,

Problemi paylaştıktan sonra biraz daha detaylı inceleme fırsatı buldum. Backtest sonuçları ile Matriks IQ grafik penceresi arasında aslında bir uyum problemi olmadığı fark ettim. (Daha öncesinde yanlış noktaları al sat sinyali olarak kabul ettiğimi fark ettim.)

Ancak tradingview ile Matriks IQ arasındaki uyuşmazlık devam ediyor. Yani burada backtest'le optimize ettiğiniz değerler tradingview grafiğinde aynı noktada al sat sinyali üretmiyorlar. Sanırım bu da Tradingview grafikleri ile Matriks IQ grafiklerinin bire bir aynı olmamasından kaynaklanıyor..

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederiz. Evet tam düşündüğünüz gibi.

Bizdeki grafikler TR saatine göre oluştuğu için, bazı barlarda özellikle başlangıç ve bitiş uyuşmazlığı oluşuyor.

Şu aşamada buna yapabileceğimiz bir şey yok.

İlerde, bu konuda bir çalışma yapacağız.

İyi çalışmalar
(13,210 puan) tarafından
8,108 soru
8,076 cevap
4,593 yorum
14,869 kullanıcı