0 beğenilme 0 beğenilmeme
287 kez görüntülendi
Merhabalar, IQ'da pozisyon belirli yüzdelerde kara ulaşınca pozisyonun bir kısmını kapatan ve stop seviyesini taşıyan bir kod yazmak istiyorum ancak istediğim yapıyı oluşturamadım. Örneğin herhangi bir indikatöre göre alım yapacak ve kar %10 olduğunda pozisyonun 1/3 ünü kapatacak ve stopu girişe taşıyacak, fiyat giriş seviyesinin %20 üstüne çıkınca 1/3 daha kapatıp girişin %10 üstüne stopu taşıyacak ve %30 karda da nihayet pozisyonun tamamını kapatacak. Yani stop ve kar al seviyelerini merdiven gibi kademeli taşıyacak bir yapı kurmak istiyorum. Bu yapıyı nasıl kurabilirim?
Algoritmik Trading kategorisinde (12 puan) tarafından | 287 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Pozisyon açıldığı anda 3 kademe olarak belirtilen %sel kar getirilerine pozisyonun %33'lük bölümü için ters yönde limit emir gönderirsiniz.Bekleyen her emiri kayıt edersiniz listeye.Ters yönde emir geldiği vakit listedeki tüm orderları iptal eder listeyi temizlersiniz.

bahsettiğinize en yakın bu gözüküyor,kurgulanmış hali var hala talep ediyorsanız dosyalarım içinden ulaşabilirim.

Giriş'e stop koymak gibi bi kurguyu çözemedim yani her yolu denedim olmuyor bende %0.5 gidince girişe stop koy dedim

Orada şu sorun oluyor, 3 tane kar al order'ı gönderdiniz ve girişe stop koy dediğiniz order'ın büyüklüğü 1 tam pozisyon. 2 tane orderınız takeprofit olsa bile girişe geldiği zaman 1 tam pozisyonluk emir gönderiyor..

Girişe stop kurgusunu şu şekilde hallettim, he bu da istediğimi vermedi yani daha karlı olmadı kurgu ama mantığı anlatayım

Her long emirde bardata.low , her short emirde bardata.high listesi tutturdum eğer kapanış bu fiyatın altına inerse elimdeki bütün adetleri sat şeklinde bi kurgu ile girişten stobu halletmiş olduk,Fakat dediğim gibi grafik üzerinde makul gözüksede backtestte o kadar makul sonuçlar çıkmıyor,Sorunuz hala güncelse boş bi şablona izleyebileceğiniz yolu atayım
(402 puan) tarafından
7,576 soru
7,582 cevap
4,431 yorum
10,163 kullanıcı