1 beğenilme 0 beğenilmeme
395 kez görüntülendi
1- Logaritmik grafikte mesafe ölçer hatalı çalışıyor.

2- Grafikte gelecek zamanla ilgili net olarak bilgi almak mümkün olmuyor. Örneğin; Üçgen formasyonu tespit ettim ve bu üçgenin son sıkışma noktasının tam olarak hangi gün ve saat olduğuna bakmak istediğimde grafikte o noktanın ne zaman olduğunu göremiyorum. Buna bakmak için aynı üçgeni tradingviewde çizip oradan kontrolünü sağlıyorum. Bu duruma da bir el atarsanız sevinirim.

Ekstra olarak bir isteğim var.. Fibo düzeltme seviyelerinde Tradingview gibi KİLİTLEME SEÇENEĞİ, ARKA PLAN SAYDAMLIK AYARI, TREND ÇİZGİSİNİN AYARI, OTOMATİK SAĞA SOLA UZATMA AYARI özelliklerini ekleyebilmeniz mümkün mü bilemem ama Tradingview i tahtından indirmenizi gönülden isterim.

İyi çalışmalar...
Grafik kategorisinde (337 puan) tarafından | 395 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhabalar,

1. Tam olarak nasıl bir hata gözlemlediniz. Ben bir sorun göremedim. Daha detaylı açıklayabilir misiniz?

2. Bu konunun incelenmesi için iş açıyorum.

Ek olarak belirttiğiniz birçok özellik üzerinde aktif olarak arkadaşlarımız çalışmakta. Geliştirme ve test aşamaları tamamlandığı vakit kullanıma açılacak. Eğer bir sorunla karşılaşılmaz ise bu aşamalarında bitmesine çok vakit kalmadı.

İyi çalışmalara
(3,025 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
0 0

Mesafe ölçerdeki sorunu nasıl anlatsam bilemediğimden tradingview üzerinden basit bir şekilde anlatmaya çalışayım

ilk görüntüde oluşturduğum mesafe ölçer ile ikinci görüntüdeki  mesafe ölçer aynı sadece sürükleme yöntemiyle yukarıya taşımış oldum. Ama logaritmik grafik olduğundan dolayı yukarıya çıktıkça boyu kısalıyor.

MatriksIQ'da lineerde ve logaritmikte mesafe ölçer aynı şekilde çalışıyor. Logaritmikte çizilen mesafeyi  yukarı taşıyınca yüzdesel olarak azalması gerekiyor. Umarım anlatabilmişimdir. Tradingview üzerinde deneme yaparsanız beni daha iyi anlarsınız.

Tekrar teşekkürler iyi çalışmalar..

0 0
Merhaba, sorunu gözlemledim. Logaritmik skalada bu ve bu tarz sorunlarda her şey bize bağlı olmuyor maalesef. Kullandığımız altyapının da bu konuda büyük etkisi bulunmakta. Öncelikle bu altyapıda geliştirilmelerin sağlanması gerekli. Bu durumda bizim elimizde değil. O nedenle bu durumu ancak uzun vadede çözebilmemiz mümkün.

Anlayışınız için teşekkürler, iyi çalışmalar..
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.



6,296 soru
6,325 cevap
3,941 yorum
5,055 kullanıcı