1 beğenilme 0 beğenilmeme
707 kez görüntülendi

Kolay gelsin. Bu gece aynı stratejiyi, farklı iki aynı kriptoda test etmek istedim. Aynı parametrelerle, aynı kodlarla iki ayrı stratejiden birisi alım satımı yapmış, ancak diğeri çalııyor gibi görünse de, hiç bir şekilde alım satım yapmamış. Şim hal böyle lunca, bir bu IQ'ya nasıl güvenipte çalıştırıp gidebileceğiz ? Bilgisayarım 8. Nesil İntel İ5, 500 GB SSD, 8 GB RAM, 4 GB Ekran Kartı v.s. bu özelliklerle bile bu hataları alıyorsak, eve sunucu bilgisayar mı kuralım ? Bağlantı kopuklukluklarına baktığımda, hiç bir şekilde bağlantı kopukluğu olmamış. Ekran alıntıarınıda da ekliyorum. 

Aynı kodlarla çalışmakta olan diğer startejim çalışıyor. Yani kodlarda sorun olması mümkün değil. İkinci stratejinin garfiğine baktığımda, dün gece satlerindeki fiyatta kalmış. Valla büyük bir hayal kırıklığı yaşadım, ben nasıl olurda güvenip, yılların birikimlerimi çalıştırıp ekran başından ayrılacağım ? 

Ekran alıntılarıma ekliyorum buraya, muhtemelen sizler bağlantı gitmiştir felan diyeceksiniz ama kesinlikle bağlantıda sorun yok, öyle olsa aynı kod ve değerlerle diğer stratejim çalışmazdı.

 

 

Yukarıda gördüğünüz gibi, veri gelmemiş ama diğer startejime gelmiş. Bağlantı sorunu olamaz, öyle olsa diğeri de çalışmazdı, kodlama veya parametre hatası olamaz, yine öyle olsa diğeri çalışmazdı.

Aynı anda iki starteji açtığımda hap program bir zaman sonra saçmalamaya başlıyor. Bilgisayarımın özelliklerini yukarıya yazdım,

Algoritmik Trading kategorisinde (156 puan) tarafından | 707 kez görüntülendi
3 0

Bir kullanıcı olarak;

Daha yaşadığı sorunu bildirmeden isyana başlayanları anlayamıyorum. Programın yeni olduğunu hepimiz biliyoruz. Eksiklikleri, problemleri var. Ancak kullanıcı olarak bize düşen, bir sorun yaşıyorsanız çözülmesi için bunu bildirmek. Siz bildirdikten sonra ilgilenilmezse veya çözülmezse o zaman ister isyan eder, ister programı kullanmayı bırakırsınız. Ama önce yaşadığınız sorunu güzel bir şekilde ifade edip çözülmesini beklemeliyiz...Doğrusu bu.

 

Ayrıca;

Ben aynı anda 6 strateji kullanıyorum ve tıkır tıkır çalışıyor.

 

1 0
Cümlelerimde asla isyan bulunmamakta. Bunu nerden çıkardınız anlamadım. Gelelim sizin stabil çalışıyor dediğiniz programa. Siz anlık sinyal kullanmıyorsunuz. Bar açılışlarını veya kapanışlarını bekliyorsunuz  bu da belirlediğiniz periyodda Ping sayısını çok azaltıyor ve sorunu yaşamıyorsunuz. Anlık işlemlerde kullanın, deneyin. Bu program ticari bir sürüm, yani deneme yanılma ile, kullanıcıdan gelen bilgilerle program geliştirilemez. Ticari sürüm demek, satışa hazır halde olan denektir. Kullanıp kullanmama konusu tabiki bana ait. Ben c# olduğu için tercih ediyorum. Yukarıda bir sorundan bahsediyorum  ve programın geliştirilmesine  katkı sağlıyorum. Tabiki sitemlerim olacak, çünkü sadece bu yüzden dün gece %8 kaybım oldu. Ben programa güvenip uyudum, başında bekleyeceksem, zaten Manuel’den yapardım. İyi yönleri, güzel yorumların kabul edildiği kadar, olumsuz eleştirileri de kabul etmek gerek  siz muhtemelen BİST ile kullanıyorsunuz  ben kripto Parada kullanıyorum. Yani sizde tek seans veri geliyor bana ise 7/24 veri geliyor. Sizde hata olmaması çok normal. Sanırım kimin nerde hangi işlemi yaptığını bilmeden yorum yaptınız.
0 0
Merhaba, versiyonunuzu guncellediginiz mi? Guncellemenize ragmen sorunu yasiyor iseniz iletisim bilgilerinizi atiniz. Inceleyip ivedilikle sorunu cozelim. Anlayisiniz icin tesekkurler
1 0
İletişim bilgilerimi gönderiyorum. Bu gece yine test edeceğim. Geçen gece de yaşadım sorunu ama bağlantı gitmiştir dedim. En son denediğimde ise fiber internet üzerinde denedim. Bu gecede tekrar fiber internet üzerinde (Min 35 MPBS - Max 125 MPBS) deneyerek dönüş yapacağım.

2 Cevaplar

4 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Stratejilerden birisinin neden çalışmadığını buldum. Matriks ile alakalı bir durum değil. Bendeki sorun nedeni tam anlamıyla olmasa da kullandığım ağ yapısı. Bende köprüleme sistemi mevcut yani proxy ! İşte sorun da buradan kaynaklanıyor. Ben işim gereği kendi ağımı sürekli olarak logluyorum. Bu loglamaların da sağlıklı olabilmesi için proxy kullanıyorum. Kullandığım proxy ve firewall, zaman zaman bağlantı kesiyor. Özellikle belli bir zaman sonrasında paket veriyi sıfırlamak için bağlantı köprülerini her ne kadar da anlık da olsa boşa çıkarıp tekrar devreye sokuyor. İşte bu boşa çıkarma işlemi olduğu anda bağlantım saniyelik de olsa devre dışı kalıyor. Şimdi gelelim matriksin neden kaldığı yerden devam etmediğine,

Normalde matriks bağlantı geldiğinde güncel veri üzerinden devam ediyor ancak benim kullandığım firewall ikinci kez bu geçişe izin vermiyor. Bu kısmı da firewall ayarlarını değiştirerek çözdüm.

Sonuç olarak ; problemin Matriks ile herhangi bir şekilde alakası yok. Uzak sunucu yönettiğim için, evdeki bilgisayarımda da aynı domain yapısı olduğundan evde de aynı sorunu yaşadım. Bu kadar ayrıntılı yazmamın nedeni ise, benim gibi firawall ve ADDC kullananlar var ise, matriksi bu domainde çalıştırmadan domain policylerini ve firewall ayarlarını gözden geçirsinler. İlgilenen matriks destek ekibine de ayrıca teşekkür ederim.
(156 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 0
Ayrıntlı cevabınız için teşekkür ederiz. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
0 0
İlgi ve alakanız için ben teşekkür ederim
2 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

iletişim bilgilerinizi açtığınız konu ile birlikte iqdestek@matriksdata.com adresine mail gönderirseniz inceleyelim.
(15,852 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,978 soru
7,957 cevap
4,541 yorum
13,263 kullanıcı