1 beğenilme 0 beğenilmeme
1,423 kez görüntülendi
Merhaba kolay gelsin. Bir indikatörü, aynı anda tek tek grafik açamadan, Matriks Platformunun içerisine eklenmiş olan kripto paralar üzerinde alarm kurmak istiyorum. Yani, örneğin, 30 dakikalık periyotta, matriks içerisinde bulunan, yaklaşık 50 adet kripto paranın hangisi veya hangileri "AL" verirse alarm çalışmalı, sat içinde tersi durum olmalı. Böyle bir şey matrikste var mı ? Varsa nasıl yapabilirim ?

 

Not : Soruyu aşağıda sordum ama sanırım gözden kaçtı. Cevabı benim için önemli, şimdiden teşekkür ederim.
Algoritmik Trading kategorisinde (116 puan) tarafından | 1,423 kez görüntülendi
0 0
Bu özellik benim için de çok önemli tek tek alarm oluşturuyorum ve hepsi birbirine karışıyor. Ben daha önce hisseler için istemiştim böyle bir özelliği, formüllü fiyat penceresinde yapabilirsin dediler. Bu cevapları benim için sağ elinle sol kulağını tut demekten başka bir şey değildi.

Alarm kurulumunda birden fazla sembol seçme özelliği eklemek zor olmamalı aslında ama nedense yapmıyorlar.
0 0
İlginç olan şu,  önceki ve sonraki tüm mesajları cevapladınız ama bu soruma bir türlü cevap alamadım :) Sorulmaması gereken bir soruyu felan mı sordum ?
0 0

 

Merhaba ayni konu ile ilgili yazacaktım yeni başlık acmaya gerek olmadigini dusundum baglantili olarak 

1- Su ekranda buraya yeni sembol eklenmesi kolay olmalıydı acikcasi netdaniada bile bu cok kolay cok basit bir ornege ait ekran görüntüsü paylaşıyorum. 

2- Diger yandan alarm penceresinde anlayamadigim bir detay var geçerlilik tipi , bir kez calis ve dur , her seferinde calis bunun altında iki seçenek ( yok ve kalici sinyalle calis ) burda tam ne anlatılıyor bu iki seçenekle ? Diger yandan bazen bir alarm kuruyorum her saniye uyarı veriyor secilen periyoda gore her bir barda bir kez uyarı vermesini istiyorsam ne secmeliyim ?Birde operatör kısmında bazen asagi kırarsa ile kucuk eşit farkli calisabiliyor burdaki teknik detay nedir ? 

 

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Bu istediğinizi formüllü fiyat penceresinde(FFP) yapabilirsiniz.

Linkteki dosyayı FFP açıp inceleyebilirsiniz. Örnek dosyada pmax kesişimine göre al sat sinyallerine oluşuyor.

Örnekteki dosyada TOPLUALARM hücresine  aşağıdaki gibi alarm bağlayabilirsiniz.

Link:

https://destek.matriksdata.com/?qa=blob&qa_blobid=654442701121792863

(8,102 puan) tarafından
0 0
Hücrelere çift tıklayarak formülleri görebilirsiniz.
0 0
Bana neden cevap vermiyorsunuz? Alarm çalışıyor ama hangi sembol için olduğunu nasıl anlayacağım dedim. hangi sembol olduğunu anlayamadıktan sonra pek işe yarar bir çözüm değil çünkü bu
0 0
Alarm sütununda 1 ve -1 olması o satırdaki sembol  için kesişim olduğunu göstermekte.

TopluAlarm hücresinin sıfırdan farklı olması belirlediğiniz semboller içerisinde en az bir tanesinde şartınızın sağlandığınız göstermektedir.
1 0
Bist100 hisselerinin tamamını tabloya ekledim 100 tane sembol arasından hangisi 1 den -1 e,  -1 den 1 e dönüştü nerden bileyim ben? Bu formüllü fiyat penceresi öneriniz hiç kullanışlı değil maalesef. İndikatör alarmlarında sembol ekleme yerinde birden fazla sembol ekleme özelliği üzerinde çalışmanız lazım.
0 0
alarm kopyalama olsa bile yeter. yada birden fazla hisse seçildiğinde her biri için ayrı alarm oluştursun. tek tek oluşturmak çok zamanımızı alıyor . birde bir kriter eklemek isteidğimiz hop hepsinde tekrar tek tek yap :)
7,268 soru
7,283 cevap
4,289 yorum
6,431 kullanıcı