0 beğenilme 0 beğenilmeme
223 kez görüntülendi
Arkadaşlar merhaba,

alarmlara gerçekleştirğinde telegram mesajı gönderme şansımız olmaz mı ? algo veya explorer alarmlarından bahsetmiyorum, basitçe fiyat XX değerini geçerse gibi alarmlardan bahsediyorum. alarmlara bağlanan aksiyonlardan bahsediyorum.

mesela class'ları biz yazsak, siz uğraşmasanız veya bu iş için özel bir class ismi olsa alarm o class'ı çağırsa, içi boşsa hiçbirşey olmasa ama içine biz kod yazdıysak o kodu işlese ?

bilgiğiniz gibi pekçok şey için atık telegram, mail vs kullanıyoruz, programların birbirleriyle haberleşmesi artık bir gereklilik.

şahsen analiz için kulandığım ve kendi yazdığım programlar var, onlara iq alarmları ile mesajlar göndermek harika olurdu.

teşekkürler...
Uygulama Alarmları kategorisinde (31 puan) tarafından | 223 kez görüntülendi
0 0
kesinlikle gerekiyor. öncelikle elimdeki büyük portföyde 50'den fazla alarm var. bekleyen onlarca emir ve zincir emir var. bu alarmların mail gönderme özelliği sadece bir defa tetikleiyor ki bu işime yaramıyor. ayrıca mail gönderimi ile telegram mesajları aynı şey değil. Telegram'da mesaj anında geliyor koşarak ekran başına gidebiliyorum. mesajları tek bir ekranda görebiliyorum. maillerde ise gelen mailler diğerlerinin arasında kayboluyor. telefon sürekli elimizde olduğu için telegrm mesajlarını kaçırmıyoruz. ama mailllrde böyle bir durum yok. sesler, titreşimler telegramda farklılaştırılabiliyor. hangi mesajın ne olduğunu anlayabiliyoruz.

push alarmları aynı şey değil. mobilê login olunca desktop kullanamıyoruz. push alarmları sadece iq'daki bir  pazarlama özelliği, pratik kullanımı benim gibi portföy sahipleri için yok.

algo tarafında zaten telegram mesajları gönderebilirken alarmlar için bu özelliğin olmaması garip geldi bana. ücretlendirme ile ilgili desem o da değil zira dediğim gibi algo tarafında yapılabiliyor.

inanılmaz derece zorlanıyrum. alarm sesleri iq içerisinden özellştirilemiyor, uzun uzun çalan ses dosyaları kullanıcı tarafından eklenemiyor, "ben durdurana kadar alarm çal" özelliği yok. ben bilgisayar başındaysam zaten alarmı görüyorum, başk odadaysam duymuyorum. iki üç saniyelik bir ses işime yaramıyor, telefonla görüşüyorsam alarmı kaçırıyorum.

arkadaşlar bu programla para kazanıyoruz, bizim için önemli.

teşekkürler.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Talep olarak ilgili birime iletiyoruz.

Teşekkürler,
(13,220 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.8,120 soru
8,077 cevap
4,594 yorum
14,890 kullanıcı