0 beğenilme 0 beğenilmeme
95 kez görüntülendi
Merhabalar, sorularımıza verdiğiniz cevaplar çok faydalı oluyor. Aşağıda ki sorumada cevap vermenizi rica ederim.

Matriks iq de bir strateji oluşturdum ve gün içinde sorunsuz çalıştırıyorum. Stratejimde bir class içine tanımladığım birden çok symbol için belirlediğim koşul gerçekleşince al yada sat emri veriyorum. Burada belirlediğim koşula o an ki ondataupdate e gelen symbolden bağımsız olarak xu100 symbolünün örneğin SMIV2 indikator değerine göre bir koşul eklemek istiyorum.

Özetle ondataupdate fonksiyonu içerisinde array ile tanıttığım birden çok symbolden o an hangisi için al yada sat kontrolü yaparken anlık olarak xu100 symbolünü çekip xu100 ün SMIV2 indikatörüne bakarak aşağıdaki koşulu eklemek istiyorum.

 

(smiv2.Value[0][barData.BarDataIndex] - smiv2.SMIV2D.Value[0][barData.BarDataIndex]  >
smiv2.Value[0][barData.BarDataIndex -1] - smiv2.SMIV2D.Value[0][barData.BarDataIndex -1] )

 

yukarıda barData yerine anlık olarak ondataupdate e gelen symbolden farklı olarak xu100 ü çekip kontrol etmek istiyorum.

Yöntemini yazarsanız hatta örnek bir kod bloğu eklerseniz sevinirim. Elinize sağlık.
Algoritmik Trading kategorisinde (26 puan) tarafından | 95 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Xu100 için ayrı bir robot yazın. Bu robotun istediğiniz veriyi bir txt dosyasına yazmasını sağlayın. örn. xu100 koşulunuz olumluysa txt dosyasına 1 yazsın olumsuzsa 0 yazsın mesela.

Diğer robotunuzda da bu txt dosyasındaki veriyi okutup koşullarınzıda kullanın.
(108 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,574 soru
7,580 cevap
4,427 yorum
10,163 kullanıcı