2 beğenilme 0 beğenilmeme
1,333 kez görüntülendi
Yapay Zeka ile oluşturulan bir Stratejinin sonuçlarına göre borsaya nasıl emir gönderilir.
Yapay Zeka kategorisinde (778 puan) tarafından | 1,333 kez görüntülendi
0 0
Yapay zeka model oluşturmada birkaç girdi yardımıyla güzel modellemeler oluşturuyorum. Optimize edip eğitip backtest yapıyorum çok iyi sonuçlar alıyorum. Ancak algoritma oluşturup herhangi bir koine bağlayınca al sat yapmıyor herhangi bir emir göndermiyor yardım eder misiniz? Birde eğer al sat yaparsa ne kadarlık alış yapacak onu nereye yazacağız?

2 Cevaplar

4 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Merhaba,
Örnek olarak hazır stratejilerden aşağıdaki iki stratejiyi inceleyebilirsiniz. Burada sonuca göre emir göndermektedir.


Seçkin Durgay
(3,921 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 beğenilme 0 beğenilmeme
Yapay zekayı Algoritmaya çevirdikten sonrada kendi kendini geliştirme devam ediyor mu? Algoritma olarak kullanmaya başlayınca.
(778 puan) tarafından
1 0
Merhaba, hayir, tekrar egitmeniz gerekir.
2 0
O Halde nasıl yapay zeka oluyor ? Anlamak İçin soruyorum.

Yapay zekanın al sat emir göndermesi sadece Algo Starejiye çevirerek kullanılıyor bildiğim kadarıyla, algoya çevirildikden sonra kendi geliştirmiyor ise ne anlamı kalıyor, yanlış pencereden mi bakıyorum :)
Algoya dönüştürmeden emir gönderme seçeneği mi var yoksa?
3 0
Merhaba, hic bir yapay zeka modeli egitilmeden kendini gelistiremez. Gelismis bir versiyon gordugunuzde bu eski sonuclar kullanilarak yeniden yazilmis ya da yeni data kullanarak kendini tekrar egitmis demektir. Egitim ve calisma sureci ayri surecler. Dediginize benzer ancak 'x surede bir kendini tekrar egit' gibi bir kod yazilabilir ama onceki modelden daha kotu olabilir bu, ve eski model de kaybolmus olur, o yuzden simdilik boyle bir yontem izlemiyoruz, kullanicilar isterse modeli tekrar egitiyor.

IQ yapay zeka modelinizi tekrar egitmek/optimize etmek isterseniz bunu yapay zeka modellerim altindan yapip tekrar algo olusturabilirsiniz. Algo olustuktan sonra egitimden veya optimizasyondan aldigi modelleri sabit olarak kullanacaktir.

Egitim zaten her gun/saat yapilmasi gereken bir islem degil, hatta yapilmamasi gereken bir islem. Tercihe gore hafta ya da ayda bir yapabilirsiniz.

Modelleri ayrica orn. gunluk/haftalik periyotlarda egitip, optimize edip daha sonra orn. modelin ertesi gun icin ne dedigine bakarak buna gore islem yapan kullanicilarimiz da var, yani bunu da bir kullanim yontemi olarak dusunebilirsiniz. Bu sekilde kullanildiginda otomatik al/sat emri gonderilmesine, algo olusturulmasina gerek kalmiyor.
1 0
Bilgilendirme için teşekkür ederim iyi çalışmalar.
0 0
Şimdi em rsi ile yapay zeka çalıştırıp kodu scripte döktükten sonra nasıl emir bağlayacağız. Hazır strateji koduna baktım pek anlayamadım. Ayrıca mesela bizim indikatörlerimize if ile bir emir bağladığımızda yanına da yapay zeka mum tahmin oranı şu seviye üzerinde ise alış yap nasıl diyebiliriz? İki sorumu ayrı cevaplarsanız sevinirim?
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,296 soru
6,325 cevap
3,941 yorum
5,064 kullanıcı