0 beğenilme 0 beğenilmeme
158 kez görüntülendi
Merhaba, incelediğimiz hissenin hangi endekslerde olduğunu görmek için hissenin detay sayfasına bakıyoruz ama orada eksiklikler fazlalıklar var sanırım. Bunu baya bir hissede gördüm ama örneğin Astor.

Astor, detayda Bist30,100,50 ve bist tüm de olduğu gibi aynı zamanda bist sinai ve bist metal  eşya makine endekslerinde. Başka endekslerde de var ama onlar önemli değil. Bence sektörel bazda hangi bist sektör endekslerinde olduğu çok önemli. Detay sayfasında sektör kısmında imalat yani sinai de yazmıyor.

Smart yani Smartiks mesela. Detayda sadece bist tüm yazmış. Ama aynı zamanda bist bilişim ve bist teknoloji endekslerine de dahil.

Sektöre bakabilirsiniz diyeceksiniz belki şimdi ama o da yansıtmıyor çoğu hissede. Mesela PCILT, sektöre mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler yazılmış ama aslında PCILT bist hizmetler endeksinde.

Her hisse belki bist sektör endekslerinde olmayabilir ama olanları detay sayfasına yazmanız mümkün mü? Ayrıca sektörleri de güncellemeniz mümkün mü ?  Bist sektör endekslerinin ve sektörlerinin doğru olması çok önemli çünkü mevcut hisse fiyatının pahalımı ucuzmu olduğunu anlamak için sektörlerin doğru olması çok önemli.
Webtrader User
WebTrader kategorisinde (38 puan) tarafından | 158 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,961 soru
7,941 cevap
4,531 yorum
13,088 kullanıcı