2 beğenilme 0 beğenilmeme
889 kez görüntülendi

Söylediğiniz şekilde yaptım. Ancak deneme yaptığımda koşul 1 iken sürekli alım/satım gönderiliyor.

 

Ben hareketli ortalamanın, mesela WMA, bir önceki değerinin üzerine çıkınca alış, düşünce de satış vermesini istiyorum. CROSS olmadıkça yeni işlem istemiyorum. Ve bunu barın/mumun periyot tamamlandıktan sonra en son oluşan değerine göre yapmasını istiyorum.

 

CROSS ile yaptım hücre boş görünüyor

KAPANIŞ_T yerine SON ile denedim yine N/A hatası aldım

 

 

bir cevap ile ilgili: İndikatör alarmı kurmak
Uygulama Alarmları kategorisinde (137 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 889 kez görüntülendi

1 cevap

6 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba, oncelikle ilginiz ve detayli ekran goruntuleriniz icin tesekkur ederiz. Burada cross fonksiyonu icerisine 2 sayi eklemisiniz temel sorun bu.

Ozetle cross fonksiyonuna B62 ve C62 hucrelerini ref olarak gonderiyorsunuz. Bu hucreler kendi icerisinde EVALUATE fonksiyonundan ciktiktan sonra disariya sadece sayi olarak gider. Cross fonksiyonu da dogal olarak 2 sayi ile ilgili bir islem yapamiyor. Fonksiyon icerisine 2 sayi degil 2 indikator gondermeniz gerekir istediginiz sonuca ulasabilmek icin. Dogru yazim bu sekilde olur.

Bunun disinda cross fonksiyonunda gecici sinyal durumu icin FFP'de problemlerimiz mevcut, yani istenilen 1 yukari cross verdikten sonra 1 asagi cross verme durumu tam olarak gerceklesmiyor. Ust uste 4 kere yukari cross verip 1 kere asagi verme durumu olusabiliyor. Bu problem uzerinde su anda calismaktayiz.

Bu problemi de asabilmenin yontemleri var:

1. Yeni ekledigimiz dairesel alarm ozelligini kullanabilirsiniz. Asagida goruldugu gibi Zincir alarm olusturduktan sonra her seferinde calistiri secip kayit ettiginizde alarm dairesel olarak surekli basa donerek calisan alarma donusur. Bu sekilde, sistem, yukari cross alarmi calistiktan sonra asagi cross alarminin gelmesi bekleyecektir. 2 dairesel alarm eklemeniz gerekir, biri yukari cross ile biten (Zincirin 1. alarmi asagi cross, 2. alarmi yukari cross olacaktir), digeri asagi cross ile biten (bu alarma da satis emri baglanir). Bu alarmlara emir baglayarak ilerleyebilirsiniz

2. Algo modulumuzu kullanabilirsiniz. FFP'de oldugunun aksine algo'da hareket imkaniniz daha cok olacaktir, ve cok temel bir C# bilginizin olmasi yeterlidir. Yardimci olmak acisindan ornek stratejilerimiz ve sablonlarimiz mevcuttur. Ornegin CrossMov hazir stratejisinde sadece MOV'u WMA ile degistirerek istediginiz sonucu alabilirsiniz.

(8,035 puan) tarafından
0 0
Temel C# bilgim var ama gerçekten zorlanıyorum. Kod yazarken daha detaylı bir kılavuz eklediğimiz komut ve satıra göre yorum yapabilir. Hazır kodlardaki yorumlar faydalı.. ama daha detaylı yön verici olabilir.
1 0
Merhaba, bu sekilde bir yapi biraz guc olabilir ama bilgilendirici video'lar hazirliyoruz, faydali bulacaginizi umariz.

https://www.matriksdata.com/website/kurumsal-urunler/matriksiq adresindeki dokumanlari ve Matriks IQ yardim sayfalarina goz atabildiniz mi? https://matriksiq.matriksdata.com/iqhelp/iq/25105
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.8,103 soru
8,076 cevap
4,593 yorum
14,832 kullanıcı