1 beğenilme 0 beğenilmeme
865 kez görüntülendi

merhabalar ben ekteki resimde göreceğiiz üzere bir formül penceresi yazdım burada sıralama işlemi yapmak istiyorum.yanlız excell deki gibi bir menü yapabilirmiyim veya nasıl olabilir. resimde göreceğiniz üzere 7 günlük ortalama ve 21 günlük oratalma fiyatlarını istedim.sonra bu fiyatlardan %10 düşünce bana göster ( true ol) gibi.yapmak istediğim kurarıda her kolon için bir kriter yapmak.resime göre soruyorum.j kolonunda brüt hisseleri gösterme geriye kalan hisseleri göster ve h koluna göre sadece true olanları göster gibi.ayrıca alarmda olabilir. burada takıldığım. true alarma bağlıyorum yanlız alarm veriyo ama hangi hisse orası gelmiyor.alarm ayarlarından her hisse için isim girmem lağzım.bunun daha hızlı bir şekli yokmu.tüm hisseleri alarma bağlamak için.

Formüllü Fiyat Penceresi kategorisinde (35 puan) tarafından | 865 kez görüntülendi

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Hücrelere sağ klik yapıp Sırala dediğinizde kolonları sıralama işlemi yapabilirsiniz.

Toplu alarm içinde =sum() ile koşullarınızın değerlerinin toplamını alıp sıfırdan (0) büyük ise alarm verdirebilirsiniz.
Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.
https://destek.matriksdata.com/?qa=blob&qa_blobid=6934158549944201628

(15,832 puan) tarafından
0 0
mrb o kısmı biliyorum zaten sorunum anlattığınız değil. alarm veriyorum ama hangi sembolden geldiği belirsiz. her bir alarm kurmam gerekiyor her sembol için ayalar gölümüne sembol girmem gerekiyoru.bu kadar hisse için o kadar sembol girmek zor iş. ayrıca sıralama da biliyorum ama süzme işlemi. excell kullanırsanız daha iyi anlarsınız.yukarıda ben seçenekler çıkacak ve false seçince true gözükmeyecek veya tersi.
ornek dosyayi nerede acabilirim? xlm uzantili bir dosya indi, excelde actim anlamsiz sayilar mevut.
1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, gelen talepler uzerine, FFP'ye bagli olan alarmlar ozelligimiz icin toplu alarm secenegi uzerinde calisiyoruz.

Bu toplu alarm ekleme ozelligini FFP'de de kullanilabilecek hale getirmemiz guc olabilir ama bu konuyu da gorusuyoruz.

Ilgi ve bilginize tesekkur ederiz.
(8,035 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,849 soru
7,834 cevap
4,503 yorum
12,613 kullanıcı