0 beğenilme 0 beğenilmeme
827 kez görüntülendi
Selamlar,

Yapay zekaya standart değerleri ile bir İndikatör eklediğimizde ve yapay zeka mdeli oluşturduktan sonra OPT. dedikten sonra. indikatörün ilk girdiğimiz verilerini sanırım OPT. yapmıyor değil mi?

eğer yapmıyorsa bu durumda örneğin saatlik için Most eklerken yapay zekanın içine saatliğe uygun parametreleri kendim Backtestten bulmalıyım doğru parametleri değil mi?
Yapay Zeka kategorisinde (200 puan) tarafından | 827 kez görüntülendi

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
Evet sizin de yazdiginiz gibi yapay zeka optimizasyonu sadece yapay zeka model parametrelerini optimize etmekte.

Bahsettiginiz gibi orn. saatlik periyotta most kullanildiginda, most'un size gore bu periyotta en uygun parametrelerini ayrica belirleyip (backtest optimizasyonu ile) YZ modelini bundan sonra optimize etmeniz, bunlari yaparken overfit etmemege ozen gostermeniz daha iyi sonuc almanizi saglayabilir. Fakat yapay zeka modeli verilen indikatoru kendi icerisinde "ogrendigi" ve buna gore islem yaptigi icin ayri bir optimizasyon sart degildir.
(8,035 puan) tarafından
1 0
YZ sisteminin içine indikatör gömdüğümde ve YZ modelini oluşturduğumda bunu OPT. yapmamam gerektiğini mi söylüyorsunuz ?

OPT yaptığımda YZ yi daha iyi sonuçlar alıyorum backtestlerinde
0 0
YZ modeli icinde kullandiginiz indikatorun parametrelerini ayricana backtest optimizasyonu ile optimize etmeniz sart degildir. YZ modelininin kendisini optimize edebilirsiniz tabi, daha iyi sonuc uretme ihtimali yukselmektedir.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,972 soru
7,951 cevap
4,536 yorum
13,135 kullanıcı