0 beğenilme 0 beğenilmeme
539 kez görüntülendi
Stratejim al sinyali üretmediği için şüphelendim ve ilgili zaman dilimini backtestte tabii tuttum. Stratejide herhangi bir değişiklik yapmadığım halde çalıştığı aralıkta AL sinyali üretmediği yerlerde backtestte sinyal üretti.Debug ile sembol verilerinin geldiğini teyit ediyorum ve emir gönderme ile alakalı herhangi bir sorunum yok.Logları incelediğimde herhangi bir hata mesajıda göremiyorum. Sorunum backtestte aynı noktada true dönen indikatör şartlarının canlıda false dönmesi. hatta 2 haftaya yakındır herhangi bir al veya sat sinyali üretmedi. ALGO'nun backtestte ve canlıda farklı çalışmasına sebep olabilecek bir ayarı var mı acaba?

WorkWithPermanentSignal  ve SendOrderSequential  true set edilmiş durumda.
Algoritmik Trading kategorisinde (402 puan) tarafından | 539 kez görüntülendi
1 0

Benim de benzer sorunum var, buraya da yazdım. Benim stratejim 60 dakikalıkta çalışıyor, fakat canlıda emir üretmiyor. Yalnız tesadüfen bir şey dikkatimi çekti. Aynı sistemi 5 dk. barda çalışmaya ayarlayınca emir göndermeye başladı.

Bence strateji canlıda 60 dk ve üzeri veriyi alamıyor. 5dk. barda çalışıp, saatlikte çalışmamasına başka bir açıklama getiremiyorum.

 

0 0
benim stratejimde 30 dklık periyotta çalışması gerekiyor ama  başka periyotta denemedim. çaresizce bekliyorum.
0 0

ben gelen veriyi BarDataValue barVeri = barDataCurrentValues.LastUpdate; şeklinde tutuyorum. belki sorun burdan kaynaklanıyordur. Birde GetBarData(Symbol,SymbolPeriod); fonksiyonuyla çekip öyle deneyeceğim bu da olmaz ise elveda matriks.

0 0
Ben de aşağıdaki şekilde kullanıyorum.

 var bardata = GetBarData();

var close = bardata.Close[barDataCurrentValues.LastUpdate.BarDataIndex - 1];
0 0
rica etsem,

 

BarDataValue barVeri = barDataCurrentValues.LastUpdate;

var close = barVeri.Close;

var open = barVeri.Open;

Debug(open);
Debug(close);

kodunu updateye ekleyerek canlıda  çalıştırıp debug verilerini kontrol eder misiniz?

bendeki sorun close ve open değerlerinin aynı dönmesiymiş  ama benden mi kaynaklanıyor yoksa matriksten mi kaynaklanıyor bunu öğrenmemiz için sizinde verilerinize ihtiyacımız var.

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap

Merhaba,

https://destek.matriksdata.com/?qa=1479/backtest-ve-canlida-farkli-sonuçlar-alma-çözüldü

Sorununuzun çözümüne diğer soruda ulaşmışsınız. Soruyu inceleyecek olan diğer arkadaşlara çözüm olması için linki burada paylaşıyorum.

İyi çalışmalar dilerim

(4,555 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,978 soru
7,957 cevap
4,541 yorum
13,271 kullanıcı