0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,915 kez görüntülendi
Merhabalar,

AlphaTrend indikatörüne göre, seçeceğim hisselerde, AlphaTrend'in prevat çizgisini yukarı kırdığı hisseleri alarm olarak anlık ekrana getirmek mümkün müdür. Aynı şekilde, aşağı kırdığında ve birbirine eşitlendiğinde de alarm vermesini istiyorum. Yani strateji gibi arka planda sürekli gibi çalışacak fakat yalnızca alarm bildirimi yapacak şekilde.
Algoritmik Trading kategorisinde (40 puan) tarafından | 1,915 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhabalar,

Seçeceğiniz hisselerde, AlphaTrend'in prevat çizgisini yukarı kırdığı hisseleri alarm olarak anlık ekrana getirmek mümkündür. Bunun birden fazla yöntemi de vardır.

  • İlk olarak Explorer taraması yazabilirsiniz. Bu tarama size alarm vermez fakat seçtiğiniz hisseler o koşulu sağladığında ekrana hisselerin isminin bulunduğu pencere açılır.

Aşağıdaki gibi..

Eğer bu yöntemi kullanmak isterseniz Explorer Sihirbazından sistemi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki linki inceleyiniz.

  • İkinci olarak ise grafik üzerinden alarm kurabilirsiniz. Fakat bunu seçtiğiniz her hisse için teker teker uygulamak durumundasınız. Bunun içinse, Seçtiğiniz hissenin grafiğini açtıktan sonra, grafik üzerine Alpha Trend indikatörünü ekleyiniz.

Daha sonra grafik üzerine sağ klik yapıp İndikatöre Alarm Ekle diyerek Alpha çizgisini seçiniz.

Önünüze açılan pencereden parametreleri kontrol ettikten sonra Operatör kısmından ister büyüktür, küçüktür gibi işlemleri isterseniz de Yukarı Kırınca, Aşağı Kırınca gibi işlemleri kullanabilirsiniz. 

Buraya kadar işlemleri tamamladıktan sonra Alarm Tipini İndikatör olarak seçmelisiniz. 

Bu işlemden sonra ise Data bölümünden diğer indikatör çizginizi seçmelisiniz (AlphaTrend'in diğer çizgisi PrevAT) ve parametrelerini ayarlamalısınız.

Daha sonra isim verip kaydetmeniz yeterlidir.

Koşul sağlandığında bilgisayarınız size ekrana alarm verecektir. Bu süre boyunca grafiğinizin açık olmasına gerek yoktur.

İyi çalışmalar.

 

(11,059 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.8,127 soru
8,096 cevap
4,599 yorum
14,916 kullanıcı