0 beğenilme 0 beğenilmeme
375 kez görüntülendi
Merhaba, formül penceresinde; %5 karlılıktan sonra iz süren stop formülü kurmaya çalışıyorum fakat burada iz sürenimin belirli bir orandan sonra koşulumun çalışmasını istiyorum. (portföy işlemlerinde bunu uyguluyorum formul penceresinde gerçekleştirmek istiyorum.

giriş fiyatım 10

formül: =sendlimitorder,sembol.son>=10,5 ise (en yüksek fiyata göre belirlediğim hareketli formül stobum) ve diğer koşullarım.

 

İyi çalışmalar.
Formüllü Fiyat Penceresi kategorisinde (14 puan) tarafından | 375 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar,

Formüllü Fiyat Penceresi için iz süren stop kurmak mümkün değildir maalesef.

İyi çalışmalar.
(4,539 puan) tarafından
0 0
En yüksek fiyata bağlı bir iz süren stop kurdum fakat belirli bir yüzde den sonra çalışmasını istiyorum. yani burada istediğim "eğer" ve "ise" koşullarımı sağlayan ibareler nedir.

 =İF(B2>=L2);SendLimitOrder(A2.SON<=K2,C2,A2,C2,Sell,A2.ALIS,False,TotalQuantity)) Yani buradaki formülü oluşturmaya çalıştım.
0 0

izsürenstop mantığında pozisyona göre fiyat aşağıya ya da yukarıya doğru ilerledikçe yeni dip seviyesi hesaplayıp bu değeri bir yerde tutmak gerektiğinde FFP'de bu yapı mümkün değil sizin kurduğunuz yapı ise kar al mantığında. kar al ya da zarar durdur mantığı FFP'de kurulabilir.

eğer için IF()

ve için AND()

veya içinde OR() fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

detaylı bilgi için linkteki dokümanı inceleyebilrisiniz.

https://matriksiq.matriksdata.com/iqhelp/iq/24939

Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,345 soru
6,374 cevap
3,950 yorum
5,105 kullanıcı