0 beğenilme 0 beğenilmeme
486 kez görüntülendi
merhaba,

bu çok kafamı kurcalıyor. Destek ekibinden özellikle rica ediyorum.  Matrikste sat ve açığa sat ayrı olarak optimize edebiliyor gördüğüm kadarıyla ve haliyle eğer Anıl Hoca'nın eğitimini almış iseniz bu bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü gerçekten Long çalışan al sat işleminin bir işlem kapaması ile, açığa satış açan bir sisteminin açığa sat işlemini direk diğerinin kapandığı yerden açması sıkıntı oluyor. Yani açığa satış işlemlerinde direkt satışa *2 yaparak, satışı kapa açığa sat veya açığa sat kapa al yap, mantıklı olmuyor. zarar yazmaya başlıyor. hele trend durumlarında al-sattan kazanılan, açığa sat ve açığa sat kapa işlemleri arasında geri veriliyor. Heleki Anıl Hoca'nın ifli sistemleri gördükten sonra daha da rahatsız edici oluyor. Normalde al-satta atıyorum getiri oranı %15 ise açığa sat işaretlendiğinde haliyle ciddi düşüyor, yuzde 3 lere veya daha altına  iniyor. (dakikalık) Bunun IQ da nasıl onune geçebiliriz. Gerek arka planda çalışabilmesi gerek sihirbazları bence çok avantaj sağlarken bu konu malesef ciddi anlamda geri bırakıyor ürünü. Ya da ben mi yanlış yorumluyor kullanıyorum. Biri çıksa abicim, *2 adet mantıklı, bak bunu yanlış yapıyorsun dese valla çok mutlu olacağım. Takma getiri oranını, canlıda oyle işemez dese daha da mutlu olacağım. He, yarın deneyeceğim canlıda , bakalım :)

PS: bunu kod bilmeyen bireyler adına yazıyorum.Muh kod yazarak içinden geçeriz ama diğer ürün Matriks prime da yine kod bilmeden , ya da az da hakim olsak bir sonuç alınabiliyor. Metastock ile c# arasında dağlar kadar fark var.

Matriks prime geçeyim diyorum ki (parasal anlamda değil,  IQ algo lisansı ile kullanılabiliyor, biliyorum ), viop vs ok ama binance short yapılmıyor. Hele şu anki piyasa durumunda birinden eksik kalmak çok mantıklı gelmiyor. Bir sistemde uzmanlaşmak ve ilerlemek istiyorum. yama sistemi ile biraz ordan biraz burdan değil.  IQ hepsini sağlıyor ama tam olarak sağlayamıyor dediğim durumlardan.

Umarım derdimi anlayabilmişimidir ve umarım çözümü vardır veya umarım her şeyi ben yanlış yapıyorudur ve hali hazırda istediğim gibidir.

Lütfen bir yonlendirme veya cevap alabilirsem çok memnun olacağım.  

Biraz uzun oldu, kusura bakmayın.

İyi çalışmalar ve Sevgiler.
Algoritmik Trading kategorisinde (582 puan) tarafından | 486 kez görüntülendi
0 0
Anıl hocanın eğitimini izledim. benim anldığım kadarı ile 2 farklı robot var. Yani bir tane alıp satan robot ve bir tanede açığa sat - açığa satı kapat robotu var.  Algoritma sihirbazında binance vadeli işlemler için  1 adet alıp satan ve 1 adet de satıp alan robot yaparsak bahsettiğiniz tüm sorunların çözülebileceğini düşünüyorum.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhabalar,

MatriksIQ'da satış yaptığınız yerden tekrar açığa satış yapmak zorunda değilsiniz.

Ayrı şekilde sat koşulunuzdan farklı olacak şekilde bir açığa satış koşulu oluşturabilirsiniz.

Bunun için de algoritma sihirbazındaki Açığa Satış işlem tipini kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

(11,069 puan) tarafından
algoritma sihirbazı menüsü
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,594 soru
7,599 cevap
4,441 yorum
10,519 kullanıcı