0 beğenilme 0 beğenilmeme
232 kez görüntülendi
Bu fonksiyon ilgimi çekti, ancak https://matriksiq.matriksdata.com/Algo_Trader_IQ.pdf üzerinde her hangi bir bilgiye raslayamadım. Kullanımı ve ne işe yaradığı ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Yukardaki pdf dosyasından hariç daha kapsamlı / teknik dökümanlar var mı? (Otomatik olarak oluşturulmuş dökümanlar olabilir)
bir cevap ile ilgili: Teorik Fiat Farkı Yüzdesel
Algoritmik Trading kategorisinde (14 puan) tarafından | 232 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar,

Konu ile ilgili dokümanlar hazırlandığında sizlere ulaştırılacaktır.

Fakat yardımcı olabilmek için,

Bahsedilen formül yüzeysel bir veriye subscibe olmak için kullanılıyor. AddSymbolMarketData ve GetMarketData'nın beraber kullanımından tek farkı ise liste de girilebiliyor olmasıdır.

Client tarafında hesaplanan değerlerde çoğunlukla derinlik gibi ekranlar açılmadığı sürece algo kısmına veriler gelmiyordu çünkü veriler hesaplanmamış oluyorlardı. Hesaplanmayan değerler ekrana 0 olarak yansıyordu. Ekrana 0 gelmesin diyen kullanıcılar için 2 adet yeni fonksiyon eklendi.

Bu fonksiyonlardan kullanmak istediklerinizi OnInit'de çağırmanız yeterli olacaktır. Fonksiyonların yaptıkları iş aynı ancak sürekli aynı fonksiyonu çağırmak istemeyen olur diye liste şekilde istediği alanları verebileceği versiyonu da eklendi.

SubscribeToSymbolUpdateField(string symbol, SymbolUpdateField symbolUpdateField) ve

SubscribeToSymbolUpdateField(string symbol, List<SymbolUpdateField> symbolUpdateFields)

İyi çalışmalar.
(4,539 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,800 soru
6,811 cevap
4,107 yorum
5,348 kullanıcı