0 beğenilme 0 beğenilmeme
639 kez görüntülendi
Merhaba,

System tester'da yazdığım bir sistemi test etmek için simulasyona giriyorum ve BIST100 grubunu seçiyorum. Test için de "Bu senetlerin toplam getirisi değerlendir" seçeneğini tıklıyorum. Ancak bu seçeneği seçersem bir süre sonra "Hafıza Hatası: Portföy modundan çıkın veya daha az senet seçin" hatası alıyorum.

Sistem yöneticisine baktığımda hata sırasına Matriks 1.8GB Ram kullanıyor. Ancak benim bilgisayarda 32GB DDR5 Ram ve i9 işlemci bulunmakta. Bu hatadan dolayı testleri tamamlayamıyorum.

Matriks'i daha bir kaç gün önce kurdum ve kontrol ettiğimde en son sürümü kullandığım mesajını alıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından | 639 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

merhaba,

karşılaştığınız sorun bilgisayar kapasitesi ile değilde,

matriks sistem tester kapasitesi ile ilgili gözükmekte,

daha az şekilde simülasyon yapmanız gerekecek,(veya senet sayısını düşürünüz)

milyonlarca simülasyon çalıştırmaya çalışınca bu tür sorunlar olabiliyor,

blgilerinize

 

(14,929 puan) tarafından
0 0
Teşekkürler bilgilendirme için. Senetleri toplu olarak ekleyip ayrı ayrı test etmeyi seçtiğimde bir kaç milyon test sayısı sorun olmuyor, sadece portföy olarak test etmek istediğimde hafıza sorunu veriyor. Ancak dediğinize göre sanırım programın bir sınırlaması bu. Programın işleyebileceği hafıza kapasitesini arttırmak mümkün müdür?
0 0
aşağıdaki linke göz atınız(sayfa 67)

detaylı bilgi vardır seçenekler hk,

ancak matriks için bir kapasite artırımı mümkün değildir

bilgilerinize

 

https://www.matriksdata.com/website/bireysel-urunler/matriks-prime/dokumanlar/matriks-veri-terminali-ileri-teknik-analiz-modulleri-egitim-dokumani
0 0
Teşekkür ederim yardımlarınızdan ötürü.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,811 soru
6,821 cevap
4,108 yorum
5,355 kullanıcı