MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
63 kez görüntülendi

MatriksIQ alarmlar bölümünden resimdeki gibi ayarları yapıyorum. Mükemmel 9 (hem kırmızı, hem yeşil) yandığında alarm çalmasını istiyorum fakat çalışmıyor. Neyi eksik yapıyorum?

Algoritmik Trading kategorisinde (187 puan) tarafından | 63 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhabalar,

Sanıyorum ki sorun kalıcı sinyal ile çalışmanızdan kaynaklı olabilir. Çünkü kalıcı sinyal ile çalıştığınızda bir sonraki barı da kontrol ederek sinyal veriyor. Bir sonraki barda da değer 9.1 ya da -9.1 olmadığı için tetiklenmiyor olabilir.

Bu sebeple sizlere iki adet çözüm yolu sunabiliriz.

  • Bunlardan ilki geçici sinyal ile çalışmak olacaktır. Fakat bu çözüm yolunun dikkat edilmesi gereken bir özelliği vardır. Eğer 15Dk.lık bar içerinde tek bir kere bile 9.1 değerini görürse tetiklenecektir. Yani tetiklenme olduktan sonra değerin değişme ihtimali mevcuttur.
  • İkincisi ise Formüllü fiyat penceresini kullanarak alarm çalıştırmanız olacaktır. 

Buradaki mantık kullanmak istediğiniz sembolün bir önceki Mükemmel 9'un değerini alıp 9.1'e mi eşit, yoksa -9.1'e mi eşit onu bulmak olacaktır.

 Yapmanız gereken şey ise Formüllü Fiyat Penceresi açıp (tool bardaki fx butonu) hangi sembolle çalışmak isterseniz onun adını hücreye yazıp  başka bir hücrede koşul oluşturmaktır.

Konu ile alakalı lütfen aşağıdaki linki inceleyiniz, yardımcı olacaktır.

https://destek.matriksdata.com/?qa=771/formüllü-fiyat-penceresi-eğitim-ihtiyacı&show=771#q771

 

TDSequential'ın bir önceki değerini ekrana yazdırabileceğiniz formülü aşağıda paylaşıyorum.

A4 kullanılmasının sebebi, A4 hücresindeki sembolün bir önceki değerini almak istememizdir.

=REF(TDSEQUENTIAL(A4.KAPANIS_T.5DK,9,4),1)

Daha sonra formül yazdığınız hücrenin üzerine sağ klik yaparak alarm seçeneğinden, grafik üzerinden indikatör alarmı oluşturduğunuz gibi aynı yolu izleyerek burada da alarm oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

 

(3,504 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.4,036 soru
3,989 cevap
2,815 yorum
2,983 kullanıcı