0 beğenilme 0 beğenilmeme
602 kez görüntülendi

Merhaba iyi günler, 

 

Bir strateji yazmak istiyorum. Fiyatın 3 hareketli ortalamayı da üste kırdığında alım yapmak istiyorum. Birkaç yol denedim ancak doğru yolu bulamadım.

 

İstediğim şey fiyatın 3 hareketli ortalamayı da yukarı kestiğinde 1 kere alması ve %2 yukarıdan satması. 

image.png

 

İlk olarak fiyatı hepsinin yukarı kırması şeklinde ayarladım, ancak yukarıdaki grafikte fiyat en alttaki hareketli ortalamayı daha önceden kırdığı için koşul kabul olmadı. Bu yüzden uzun olan hareketli ortalama fiyattan küçükse && fiyat diğer 2 hareketli ortalamayı yukarı kırarsa şeklinde ayarladım.

image.png

 

Bu sefer de bu fotoğrafta gördüğünüz şekilde, önce yakın 2 ortalamayı kırıyor, ancak uzun olan hareketli ortalama fiyattan büyük olduğu için şart kabul olmuyor. 

İstediğim şey fiyat 10-25-45 hareketli ortalamalarını yukarı kırsa, kırdığı anda mum kapanışını beklemeden satın alma koşulu. Aldığı anda mum kapanışı beklemeden %2 yukarıdan take profit emri ve aldığı anda mum kapanışı beklemeden %2 aşağıda stop loss emri girmek. Bunu en iyi nasıl yazabilirim, daha iyi bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Algoritmik Trading kategorisinde (47 puan) tarafından | 602 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Öncellikle eklediğiniz resimler görünmüyor.

Fiyatın 3 hareketli ortalamayı aynı anda kesmesi çok mümkün olmayabilir.

Bu strateji için büyük küçüktür operatörlerini kullanmanız daha doğru olacaktır.

Algoritma sihirbazı:

https://destek.matriksdata.com/?qa=4438/iq-algoritma-sihirbaz%C4%B1n%C4%B1-nas%C4%B1l-kullan%C4%B1r%C4%B1z

https://destek.matriksdata.com/?qa=4448/algoritma-sihirbaz%C4%B1-kullan%C4%B1m%C4%B1-%C3%B6rnekler-%C3%A7oklu-ko%C5%9Ful-olu%C5%9Fturma

(7,852 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,837 soru
6,842 cevap
4,115 yorum
5,370 kullanıcı