MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
1 beğenilme 0 beğenilmeme
107 kez görüntülendi
Merhaba, Backtestler yön vermek için iyi bir şey olsa da gerçek zamanlı sinyaller ile durumu izlesek çok daha iyi sonuç alırız,

Api bağlamadan grafik üzerinden robotun al satlarını izlesek daha sağlam kanı gelişebilir,

En basiti tradingwiev de supertrendi 1,10 luk periyot ile açıp baktığınızda 5 15 30 dakkikalıkta ne güzel her noktayı yakaladığını az çok görüyorsunuz,

fakat ben bir çok indikatörle tradingwievde 300 den fazla coin e alarm kurup bazı gözlemlediğim durumlar oldu..

Mesela supertrend ani yükselişlerde sinyal veriyor buda roboto hemen al yaptırır hali ile ama geri çekilme oluyor çoğu zaman tam bir trend yok ise buda zararına satışın habercisi..

    İki yol var aslında biri  kurulan stratejileri gerçek zamanlı izleyip bir kanıya varmak, ikincisi tam bir çıkışın olduğu noktayı yakalamak için sinyalden sonra belli bir yüzdeden sonra al emri yollamak..sat emri size kalmış..

Bunun için bir öneriniz olur mu.. sizin bizzat kripto paralarda kullandığınız iyi performans aldığınız stratejiler nedir paylaşır mısınız..
Algoritmik Trading kategorisinde (21 puan) tarafından | 107 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, indikator/strateji secimi konusunda diger kullanicilarimiz tavsiye verebilir, bu konuda bizim cok fazla yorum yapma imkanimiz yok.

Ancak stratejiyi canli calistirip izleme konusunda evet bunun faydali oldugu noktalar olabilir. Ayrica ozellikle REPAINT yapan indikatorlere cok dikkat etmeniz ve repaint konusunu iyi arastirmanizi tavsiye ederim. Gecmis tarih verilerek calistirildiginda farkli, canli calistirildiginda farkli sinyal veren indikatorler mevcut.

Ancak backtest ve canli arasinda olusabilecek uyumsuzluklar canli calistirilan stratejiyi backtest'e uyumlu olmaya zorlayarak asabilirsiniz. Cok kolay olmasa da ornegin OnTimer fonksiyonu kullanarak, emir kontrolu yapilarak ve limit emri gonderilerek yapilabilir.
(5,610 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,591 soru
2,485 cevap
2,079 yorum
1,814 kullanıcı