0 beğenilme 0 beğenilmeme
404 kez görüntülendi
Öncelikle hızlı dönüşünüz için teşekkürler. Sorumun devamındaki işlemler için bu söylediğiniz sorunu çözmüyor veya yine benim bilmediğim bir mantık olabilir. Şöyle ki, bu fonksiyonda diyelim ki bugünkü kapanış dünden düşük fakat yarın ki kapanış bugünden yüksek: bu durumda çizgiyi bir gün sabit tutup yarın yeni kapanış değerine yükseltiyor. Benim istediğim bir kontrol daha yapıp bu noktadan diyelim ki yüzde 5 düşmeden tepe noktasını değiştirme ilk düşüş noktasından sabit çizgi devam etsin. Yüzde beşi geçince yeni kapanışları baz alarak yeni döngü yarat. Yani tepe noktalarını belirlemeye çalışıyorum aslında.
İndikatör Pozisyonları ve Değerleri kategorisinde (67 puan) tarafından | 404 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Merhaba,

Öncelikle,

Önceki düşündüğünüz yöntem hem çalışmaz / çalışamaz, hem de anlayabildiğim kadarı ile, tarif ettiğinizi o da zaten yapamaz.

Başlangıç noktanız doğru görünmüyor yani.

Hedeflediğinizin yapılıp yapılamayacağından emin olmamakla birlikte, öncelikle zigzag indikatörünü inceleyiniz lütfen.

Dip - tepe bulma konularında kullanılabilecek bir indikatördür.

Çözüm üretemezseniz, yapmak istediğinizi, matematiksel bir ifade ile, görsellerle destekleyerek yazarsanız, üzerinde düşünürüz.

İyi çalışmalar
(5,215 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
1 0
Çok teşekkürler. Zigzag üzerinden çözdüm.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,837 soru
6,842 cevap
4,115 yorum
5,370 kullanıcı