0 beğenilme 0 beğenilmeme
1,506 kez görüntülendi
Kolay gelsin. Ben renko barlarla aynı sistemde çalışan bir indikatör oluşturmak istiyorum. Kodu nasıl yazacağıma dair bilgi bulamadım ve kendim oluşturamadım. Sizden ricam renko barla aynı sistemde çalışan fakat renkonun sinyal üretmediği barlarda yatay bir çizgi oluşturan bir indikatör kodu örneği. Örneğin renko 5 dakikalık grafikte yeşil bir bar üretmiş sonrasındaki 10 dakika boyunca bar oluşmamış. Bu süre zarfında indikatörün normal mum grafikte yatay ve yeşil renkte kalmasını istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Grafik kategorisinde (12 puan) tarafından | 1,506 kez görüntülendi

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme

merhaba,

aşağıdaki formülleri indikatör buildara atıp inceleyiniz,

x değerini 0.05 kuruş olarak yaptık değiştirebilirsiniz de

x:=0.05;
if(c>=ref(c,-1)+x,1,if(c<=ref(c,-1)-x,-1,0))+prev

 

x:=0.05;
if(c>=ref(c,-1)+x,C,if(c<=ref(c,-1)-x,C,PREV))

bilgilerinize

 

 

 

(40,149 puan) tarafından
FORMÜL HATALI OLABİLİRMİ ÇALIŞMIYOR :(
0 beğenilme 0 beğenilmeme
eğer böyle bir şey mümkün ise; zamandan bağımsız olarak; yani herhangi bir  periyoduna bağlı kalmadan tik data veya başka bir yöntemle renko grafik veya renko indikatörü oluşturmak mümkün mü?
(156 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.7,849 soru
7,834 cevap
4,503 yorum
12,613 kullanıcı