MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
111 kez görüntülendi
Merhaba, ben sorumu şu şekilde açayım: Algoritma sihirbazında hisse seçiminde diyelim KNC_USDT pair inde alım-satım robotu kuracağım. Order quantity kutucuğunda gireceğim değer 1 olsun. "1" , 1 KNC mi yoksa 1 dolara karşılık gelen KNC mi? Devam edersem diyelim aynı sayfada KNC_USDT, ETH_USDT, ATOM_USDT pairlerini topluca seçtiğimde order quantity nasıl işliyor? Teşekkür ederim.
Algoritmik Trading kategorisinde (16 puan) tarafından | 111 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, borsanın belirlediği miktara göre işlem yapılır ve borsalar bu durumu  kripto isimlerine yazarlar. Örneğin XBTUSD Bitmexin kılavuzunda da yazdığı gibi 1 dolara karşılık gelen bitcoin miktarıdır. Binance de bu durum BTC_USDT olarak mevcut. Yani işlem yaptığınız borsada nasıl belirlendiyse o şekilde oluyor. Örneğin dogecoin alacaksanız eğer Bitmexte Dogecoin miktarınca BTC alımı veya satımı yaparsınız. (1 Dolar karşılığı 100 adet doge coin ise ona karşılık 0.0001 BTC'lik pozisyon açmak gibi) Bildiğim kadarıyla Binancede de bu böyle ama yinede işlem yaptığınız borsada ilgili paritenin contract bilgilerini okumanızı tavsiye ederim.

Toplu emirlerde ise aynı borsa olmak kaydıyla emir miktarı seçtiğiniz pariteler için gönderilir. Örneğin Binance kullanıyorsanız ve emir miktarı 1 ise KNC_USDT, ETH_USDT, ATOM_USDT pariteleri için stratejiniz doğrultusunda 1'er adet emir gönderilir.(Cüzdanınızda yeteri kadar BTC olduğundan emin olun)
(235 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,976 soru
2,869 cevap
2,236 yorum
2,160 kullanıcı