0 beğenilme 0 beğenilmeme
436 kez görüntülendi
MatriksIQ 1 haftadır test ediyorum  her şey çok güzel. Strateji kurdum kodla eklemeler yaptım. Çalıştırdım kendime server kurdum ama şöyle bir sıkıntım var.

İster istemez serverda olsa açıp kapamak zorunda kalıyoruz veya strateji aldığımızda vs vs matriksi yeniden açmamız gerekiyor veya evimden buluta gönderidiğim kayıtları serverda açmam gerekiyor gibi gibi....

Bu tip durumlarda stratejilerin hepsi kapanıyor... Kapanması da önemli değil ama stratejiler kaldığı yerden devam etmiyor...
Tekrar çalışırdığımızda al emri üzerine sat gelirse satmıyor. Bu durumu aşamıyorum.

Eğer stratejiye önce hangi emir gelirse onunla başla dersem bu sefer hem backtestler hatalı çıkıyor hem de strateji düzgün çalışmıyor.

Bu konuda çözüme ihtiyacım var.
Algoritmik Trading kategorisinde (14 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi | 436 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Stratejilerinizi yeniden baslatmak icin nasil bir yöntem uyguluyorsunuz? orn. teker teker baslatma, toplu baslatma vs. detayi onemli, buna gore bir cozum yolu izleyebiliriz.
(4,735 puan) tarafından
0 0
Örnek veriyorum.

X miktarda Y coin strateji başlattım... Coini aldım ve stop cüzdanımda duruyor. Serveri kapatıp açtım. Stratejiyi tekrar çalıştırdığım zaman sat sinyalinden devam etmesini istiyorum... Ama strateji sat sinyali gelirse satmıyor. Al emrini bekliyor. Dolayısıyla Y malı elimde kalmış oluyor.
0 0
SendOrderSequential(true, Side.All);

Yukarıdakini kopyalayarak kodunuzda ilgili alana yapıştırırsanız sorununuz çözülür gibi geldi bana. Side.All komutu ile hangi sinyal önce gelirse o sinyalle başlamasını söylemiş oluyorsunuz.
6,345 soru
6,375 cevap
3,952 yorum
5,111 kullanıcı