MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
2 beğenilme 0 beğenilmeme
203 kez görüntülendi
Merhaba bilgisayarım çok yavaş optimizasyon yapıyor, bütün konuları okudum minimum sistem gereksinimlerinden haberim var ayrıca parametre adımlarını arttırarak da daha hızlı yapabileceğimi biliyorum ancak, daha hızlı optimizasyonu için GPU, CPU ve SSD önem sıralamasında hangisi önce gelmektedir? Yeni topladığım kasada hangisine daha çok önem vermeliyim?

 

Teşekkür ederim.
Algoritmik Trading kategorisinde (22 puan) tarafından | 203 kez görüntülendi
0 0
merhaba,

benim PC; B550 anakart, işlemci Ryzen 3 4350G, 250 GB SSD. Şuanda otomatik işlemlere maalesef giriş yapamadım ama simülasyonları gayet hızlı yapıyor. Burada (bence) önemli olan işlemcinin kaçıncı nesil olduğu ve benimki gibi bütünleşik işlemcilerde ekrana ayrılan miktar. Saygılarımla

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, birinci sırada CPU (en az intel i5 10'nuncu nesil ve üstü, AMD için ise en az ryzen 5 en son nesil)  ikinci sırada SSD (okuma yazma hızlarına dikkat edilmesi gerekiyor) üçüncü sırada GPU olması gerektiğini düşünüyorum. (Kişisel görüşümdür.)
(338 puan) tarafından
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selamlar; Bende Ryzen9 işlemci, 128GB Ram ve RTX 2080TI var. İşlem sayıları 20-30 binleri bulmadığı sürece dakikalar içerisinde sonuçları alıyorum.

Ancak fark ettim ki; aynı sayıdaki hesaplamalar aynı sürede bitmiyor. Biraz da kullanılan indikatörlerin ve hesaplama sistemlerinin etkisi var sanırım. Misal hareketli ortalamaların birbirini kesmesi için 3000 işlemi 1 dakikada yapıyorken; aynı sayıdaki başka bir testi yapması 10 dakikayı bulabiliyor.

Eğer sisteminiz zayıfsa atlamalı bir şekilde seçenekleri daraltarak yapabilirsiniz. Misal 1 ile 100 arasındaki değerleri test edecekseniz basamakları önce 5'er 5'er tarayıp daha sonra çıkan sonuçlardan birbirine yakın olanları gruplandırıp 1'er basamak arayla deneyebilirsiniz.
(16 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,303 soru
2,180 cevap
1,900 yorum
1,593 kullanıcı