0 beğenilme 0 beğenilmeme
369 kez görüntülendi
Stratejimde bir coin alırken Buy ve Sell order bölümlerine örneğin 2500 yazdığımda 2500 adet coin alım emri gerçekleşiyor ama 2.497,20 gibi bir adet alıyor. Bu sorun sebebiyle sat emri geldiğinde 2500 adetten az olduğu için satış fail oluyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Önceden de sordum benzer bir soru ama dönüş alamadım.
Algoritmik Trading kategorisinde (83 puan) tarafından | 369 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme

Merhaba,

Binance’de komisyonlar aktif sembolden kesilmektedir. Bu nedenle aldığınız miktar kadar satış emri gönderdiğinizde, miktar yetersizliği yüzünden emirleriniz red edilir.

Bunun kesin çözümü hesabınızda BNB bulundurmanız ve komisyonların BNB’den kesilmesi talimatını uygulamaya sokmanızdır.

Örn. ETH_BTC sembolünde komisyon, alış yapılıyorsa ETH’dan, satış yapılıyorsa BTC’den kesilir.

Hesapta BNB olması ve komisyonun BNB üzerinden ödenme ayarı yapılmış olunması durumunda ise bütün komisyonlar BNB’den kesilir.

Eğer bu ayarlama yapılmadıysa stratejide 0.004 ETH alırsanız portföyünüze 0.00396 ETH yansıyacaktır.

Satış emrinizin miktarı 0.004 ETH olduğu zaman, bakiye yetersiz kalacak ve emir reddedilecektir.

 

BNB Tarafında

Using BNB to pay for fees ( 25% discount ) hesap ayarlarında aktive ediniz lütfen.

İyi çalışmalar. 

(5,175 puan) tarafından
0 0
Teşekkürler fakat almış olduğum coin dogecoin ve bnb olarak yok, sadece USDT olarak var. Şimdilik sistemin kendi alımı dışında 100-200 adet de manuel ekliyorum her alımdan sonra miktardaki azalışı manuel eklediğim yerdeki coinle tamamlamış oluyor ama yedek olarak aldığım coin hem elde kalma riski var ani bir düşüşte hemde bir süre sonra bitiyor ve manuel destek gerekiyor tekrar. Eğer mümkünse buna bir şekilde çözüm bulunması yararlı olacaktır. Aylardır bist çok kötü durumda olduğundan yatırımlar coin tarafına kayıyor. Bu problem binanceden mi kaynaklı?
0 0
Merhaba.

Öncelikle bizim bahsettiğimiz durumun kriptonunu BNB sinin olması ile ilgisi yok.

+ Konu tamamen binance ile ilgilidir. Problem değildir. Sonuçta komisyon alacaklar ise / verecek iseniz bir şekilde bir uygulama olmalıdır. Ve alternatif sunmuşlardır. DODGE nin BNB si olması gerekmez.

Yukarıda vermiş olduğum örnek de, ETH BTC içindir. Ya da DOGE_USDT olsun fark etmez.

Hesabınızda BNB olur ise, ve talimat verirseniz, ne alıp satarsanız satın, komisyonlar BNB paranızdan alınır. Ve indirimlidir.

Tabii, bu durumda da hesabınızdaki BNB miktarının daima yeterli kalmasını sağlamak zorundasınız.

Kendinizin uygulayacağı bir başka çözüm de şu olabilir: SAT miktarını AL miktarından komisyon kadar düşük tutmak ve hesapta daima yeterince USDT bulundurmak.

Siz bilirsiniz.

Bizim yapabileceğimiz / diyebileceğimiz bir şey yoktur.

İyi çalışmalar.
0 0
Teşekkürler sizede iyi çalışmalar.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.6,382 soru
6,410 cevap
3,962 yorum
5,137 kullanıcı