MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
135 kez görüntülendi
Merhaba ıq algoda hazır stratejilerden ema yı kullanmaya çalışıyorum. Backtest optimizasyon sonuçlarına göre beğendiğim sonucun sağ tarafından çalıştırıyorum. Bunu matriks deneme hesabından yapıyorum. Strateji çalıştığında  Emir sinyali geldi fakat emirlerin sıralı gitmesi seçeneği aktif olduğundan emir gönderilmedi hatası alıyorum. kodlarda düzeltme yapmam false yazmam gerektiği söylenmiş ancak hazır strateji olduğundan değişiklik yapamıyorum. yardım lütfen. bu ay algoyu kullanmak istiyorum.
Algoritmik Trading kategorisinde (12 puan) tarafından | 135 kez görüntülendi

2 Cevaplar

2 beğenilme 0 beğenilmeme

Selamlar. "SendOrderSequential" metodu ile sinyal gelse dahi ilk hangi işlem ile başlaması gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Örneğin Backtest'in ilk olarak satış işlemi ile başlamasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca canlı ortamda örneğin elinizde bir emtia var hali hazırda. Siz stratejiyi çalıştırarak o emtia'yı satış gelince satmasını sonra da alım satım şeklinde devam etmesini bekliyorsunuz.  Bunun için ben aşağıdaki gibi bir yapı kullanıyorum.

if (LongAktif == true)
{
	SendOrderSequential(true, Side.Sell); // önce satış işlemi yap
} else if (ShortAktif == true)
{		
	SendOrderSequential(true, Side.Buy); // önce alım işlemi yap 
} else {
	SendOrderSequential(true); // önce hangi sinyal gelirse yap
}
			

Bol kazançlı günler.

(47 puan) tarafından
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Iyi aksamlar, hazir stratejilerde degisiklik yapabilmek icin Kullanici Stratejilerine Kopyala butonunu kullanabilirsiniz.
(5,395 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.1,910 soru
1,812 cevap
1,759 yorum
1,306 kullanıcı