MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
133 kez görüntülendi
grafik penceresinde tik periyot seçildiğinde indikatör seçeneği aktif olmuyor.

örneğin 1 dk periyodu seçince oluyor. Neden?
İndikator kategorisinde (50 puan) tarafından | 133 kez görüntülendi

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba, indikatorler bar datasi kullanan fonksiyonlardir. Tick datasi ise sadece son islem yapilan fiyati icermektedir, OHLC datasi bulundurmamaktadir. Bu yuzden indikator yapisi icin uygun degildir. Ek olarak indikator yapisi kullanilabilseydi bile, tick data uzerinde cok faydali bir sonuc vermeyecek, yine tick data'dan belli surelik barlar olusturmak gerekecek ve bunlar uzerinde indikatorler yaratilabilecektir.
(5,610 puan) tarafından
0 0
Merhaba,

cevabınız için teşekkür ederim. yazdıklarınızı biliyorum ama tik datanın (son fiyat ve hacim bilgisi ) indikatör yapısı için neden uygun olmadığını anlayamadım. aslında ben tam olarakta sadece fiyat ve hacim bilgisini kullanarak hazır indikötörlerde bulunmayan bir indikatör oluşturmak istiyorum. herşey fiyat, hacim(lot), timestamp bilgilerinden oluşmuyor mu? (vadeli piyasalar için open interesti de ilave etmemiz lazım tabiki)  

ayrıca xtik datası ile intraday OHLC barlar oluşturarak indikatörler kullanılabilir. malesef matriks sadece intraday tick datayı almamıza izin veriyor. IQ'da veriler buluttan çağırıyoruz, en azından son 5-10 günlük tarihsel tick veriyi alabilsek benim gibi tik granületisinde analiz yapmak isteyenlere çok faydalı olur ve bu durumda herkes kullandığı bilgisayarın cpu, qpu, ram gücüne göre istediği data seti ile çalışabilir.   

Yeri gelmişken belirmek isterim ki bu özellik Matriks platform geliştiricilerinin hayata geçirmesini istediğim özelliklerin başında geliyor.
0 0
Evet dediginiz gibi gelen data fiyat, hacim, ve timestamp'ten olusuyor. Yalniz data'yi ancak belli periyotlarda kümeleştirip (aggregate) bar haline getirdigimizde bardata oluyor. Indikatorler icin de bardata kullaniyoruz.

Sizin istediginiz ntick data kullanarak olusturdugunuz grafik penceresine indikator ekleyebilmek mi? Algo icerisinde de kullanmak istiyor musunuz? Bu indikatoru sadece gorsel olarak mi kullanacaksiniz yoksa alarm sistemi ya da algo ile emir baglamayi dusunuyor musunuz?
0 0

“Sizin istediginiz ntick data kullanarak olusturdugunuz grafik penceresine indikator ekleyebilmek mi?”  Evet

“Algo icerisinde de kullanmak istiyor musunuz? “ Evet

“Bu indikatoru sadece gorsel olarak mi kullanacaksiniz yoksa alarm sistemi ya da algo ile emir baglamayi dusunuyor musunuz?”  Evet, belirli kondisyonlara göre buy, sell, tp, sl, flat sinyalleri üretip otomatik emir gönderebilmek istiyorum.

0 0
Cevabiniz icin tesekkurler. Taleplerinizi degerlendirdik. Grafik tick datasi icin indikator eklenebilme konusunda daha hizli eyleme gecebiliriz, cunku zaten burada bar olusturulmakta, burada indikator kullanimi sistemi zorlasada, programlama acisindan cok zor olmayacaktir. Ancak bunun algo icerisinde kullanilmabilmesi biraz daha zaman alacaktir. Taleplerinizi not ediyoruz, is yukumuz agir, en kisa surede degerlendirmeye calisacagiz. iqdestek@matriksdata.com adresine de talebinizi iletebilir, daha merkezi sekilde degerlendirilmesini saglayabilirsiniz.
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.2,574 soru
2,468 cevap
2,068 yorum
1,795 kullanıcı