MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
65 kez görüntülendi

Bugün 15:00 sularında dışarı çıktım. 20:00 civarlarında ofise geri döndüğümde MatriksIQ'nun kapaması gereken 2 açık pozisyonu kapamadığını, açması gereken de 3 pozisyonu açmadığını gördüm. Sorun nedir diye bakarken Overall Log içerisinde altta paylaştığım sunucu kopması hatalarıyla karşılaştım.

Çok uzun bir süre her 5 saniyede bir bağlantı kopup tekrar kurulmuş. Önce sorunun Wi-Fi kaynaklı olabileceğini düşündüm. Başka bir Wi-Fi hattı ile bağlantıyı sağladım gene aynı şey oldu. Sonra telefonun hücresel verisini kullanarak bilgisayarı internete bağladım gene aynı hata ile karşılaştım. Ne zaman programı kapadım ve tekrar açtım hata düzeldi. Tabii tüm robot verileri kapandı ve kalan tüm işlemleri manuel halletmek zorunda kaldım. Sanırım programda bir bug oldu. Bu seferlik Dünya kadar pozisyon kaçtı gitti ama aynı şeyin tekrar olma olasılığı beni çok tereddüte soktu. Sırf MatriksIQ sorunsuz kullanabilmek için Ryzen 3700 işlemcili bilgisayar aldım.

Umarım aklıma gelmeyen benden kaynaklı bir hatadır diye ümit ediyorum ama bütün veriler programın içinde bir bug oluştuğuna işaret ediyor.

Herkese sevgiler, saygılar

 

An itibarı ile (02:45) aynı şeyi tekrar yaşadım. Gene kapayıp açması gereken birer pozisyon olduğu için check etme ihtiyacı hissettim. Programı kapadım açtım, düzeldi.

Algoritmik Trading kategorisinde (95 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 65 kez görüntülendi
0 0
Çözebildiniz mi hatayı ?

sebebi nedir acaba ?

teşekkürler.
0 0
Henüz aramadılar, telefon bekliyorum. Çözüme ulaştığı zaman sizlerle paylaşacağım.
0 0
Sanırım benim yeni aldığım Asus routerdan kaynaklı bir sorun oldu. Fakat bu sorun saatlerce bağlantı koptu-kuruldu şekline dönüşünce ben başka Wi-Fi lar bile denesem programın içinde muhtemel bir bug oluştu ve program açılıp kapanınca düzeldi.

Kanımca en iyisi algrotrading için Wi-Fİ kullanmadan direkt olarak ethernet ile bilgisayarı modeme bağlamak

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme

uzaktan bağlantı yapılarak güç yönetim ayarlar ve iq güncellemesi yapıldı .  Kullanıcı ram kaynaklı bir sıkıntısı varmış ram değiştirmiş. bu işlemlerde sonra sorun olmadı. Sorun yaşarsa kendisi dönüş yapacak

(987 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.305 soru
342 cevap
408 yorum
199 kullanıcı