MatriksIQ Destek
Matriks Destek
Matriks Web Destek
Matriks Mobile Destek
0 beğenilme 0 beğenilmeme
43 kez görüntülendi

Güncelleme açıklamasında çalıştırılmış stratejiler için;

"Devam ettirilen stratejilerde son sinyalin saklanması sağlandı.  " ifadesi yazılmış. Bu ne demek? Yani diyelim ki ben son sinyali dosyadan okuyorum, ona göre ayar vs. yapıyorum. Bu ifadede geçen işlemle benim ayarlarım geçersiz mi olacak? Stratejiyi durdurduktan sonra manuel işlemler yaptım ve yönüm değişti diyelim, stratejiyi başlatırken ona göre dosyadan okunması vb. gibi bir ayar yapsam da stratejimi, çalıştırılmış stratejiler bölümünden çalıştırırsam, benim ayarlarım iptal edilerek sinyal yönüne müdahale mi edilecek? Bir de bu bölümde aynı stratejinin bir sürü kopyası var. Çünkü her durdurulduğunda buraya yeni kayıt oluşturuluyor.  Ben diyelim A stratejisinde son durdurduğum kaydı değil de ondan yanlışlıkla bir önceki durdurduğum kaydı seçtim, sinyal yönü ne olacak? 

Stratejiye bu tarz bir mühadaleyi ne için yaptınız anlam veremedim. Bu kısmın stratejilerime nasıl bir müdahale yapacağından emin olamadığımdan yine tek tek başlatmaya devam edeceğim mecburen.

Bir de kullanıcı stratejileri alanına, login olunan portföy hesabını seçebileceğimiz bir açılır kutu koysanız, yanına da bu hesaba "default ayarlar ile" bağlayıp toplu olarak stratejilerimizi çalıştırabileceğimiz bir buton koysanız çalıştırılmış stratejiler alanına hiç ihtiyaç kalmayacak. Default ayarlar derken şunu kastediyorum. Bütün stratejilerimi çalıştırırken karşıma gelen pencerelerde hiç bir değişiklik yapmadan, ileri, ileri, bitir butonlarına basıyorum. Program da herhangi bir hatırlama, ayarlama vs. yapmasın. ileri, ileri, bitir yapsın. Hatta mümkünse strateji çalıştığında açılan strateji bilgi pencerelerini de kapatsın.

Ben 20 civarında strateji çalıştırıyorum ve en geç iki günde bir programı kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum. Yani toplu başlatma imkanına çok ihtiyacım var. Ancak stratejinin  benim başlattığım ayarlar ile yeniden başlamasını isterim. Çalıştırılmış stratejiler sekmesine girdiğimde burada yüzlerce kayıt görmek de çok can sıkıcı. Aynı stratejinin onlarca kaydı var. Hangi kaydı seçeceğim? En üsttekini mi, en alttakini mi, yoksa tarihlerine mi dikkat etmeliyim?

Özet olarak önerilerim:

1-Çalıştırılmış stratejilere eklenen son sinyali hatırla olayının ya iptal edilmesi, ya da seçimli olması, En güzeli buradaki kaydın strateji başlangıç ayarları ile oluşturulması.

2-Bu bölüme her stratejinin sadece bir kaydının eklenmesi. Kayıt oluşturulurken, burada aynı stratejinin kaydı varsa onlar silinebilir.

3-Kullanıcı stratejileri bölümünde stratejilerimizi "default ayarlar ile" (ilk pencere gelmeden) toplu çalıştırma imkanı olması.

 

Algoritmik Trading kategorisinde (95 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 43 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

2. ve 3. maddeler için çözüm olacak düzenlemeler yapacağız.

İlk madde ile ilgili olarak:

Siz,

SendOrderSequantial(false)

yapıp, düzenlemeyi kendiniz yönetiyor iseniz, sizin kodunuzu etkileyecek bir durum yoktur.

Gerek duyarsanız,

iqdestek@matriksdata.com adresine daha detaylı bir biçimde sorunuz lütfen.

İyi çalışmalar
(3,239 puan) tarafından
Hoş geldiniz, Matriks Destek Platformu sizlere sorularınızın hızlıca cevaplanması için bir ortam sağlar. Sorduğunuz ve cevapladığınız soruların ve yorumlarınızın aldığı oylar üzerinden puan kazanırsınız. Puan sistemine bağlı kampanyamızla ücretsiz kullanım avantajlarından faydalanabilirsiniz.1,400 soru
1,395 cevap
1,509 yorum
877 kullanıcı